Півтори сотні дронів на передову передали волонтери із Чернігова

Андрій Галюга з волонтерами. Скриншот: kanaldim.tv

Чернігівські волонтери з громадської організації "Бо можемо!" виготовляють дрони для українських захисників. Засновник організації — 38-річний Андрій Галюга, інженер електромереж. З початком повномасштабного вторгнення чоловік почав відновлювати електроенергію, відбудовувати зруйновані будинки, а згодом почав закривати запити військових. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Чернігівські волонтери з громадської організації "Бо можемо!" після роботи замість відпочинку працюють на перемогу. Щовечора благодійники виготовляють сотні дронів для воїнів. Волонтери вже зібрали та відправили військовим понад 150 дронів. 

Засновником ГО "Бо можемо!" став 38-річний чернігівець Андрій Галюга. За освітою він інженер електромереж. 15 років свого життя він присвятив енергетичній сфері. На початку повномасштабного вторгнення чоловік вивіз родину у безпечне місце, а сам зайнявся відновленням електромереж, які ворог зруйнував вщент.

"Найактивніше ми включилися вже у квітні, коли відбулася деокупація області. Працювали цілодобово. Ліній електропередач просто не існувало, їх вщент зруйнували.  Ми з двох робили одну мережу. Ми робили неможливе", — пригадує засновник ГО "Бо можемо!" Андрій Галюга.

Тоді Андрій побачив, скільки зруйновано приватних будинків. Волонтер вирішив допомагати людям розбирати завали, розбудовувати й ремонтувати їхні домівки. До нелегкої праці почали приєднуватися добровольці. Через кілька тижнів було 200 волонтерів. На будівельні матеріали гроші переказували не лише українці, а й люди з-за кордону. У серпні 2022 року Андрій Галюк створив громадську організацію "Бо можемо!" та почав допомагати воїнам вже не сам, а з однодумцями.

"Ми почали виготовляти окопні свічки. Потім були маскувальні сітки. Тепер їх виготовляють у десяти локаціях. також ми збирали гроші на різні речі. Намагалися закривати запити Збройних сил України", — додав Андрій Галюга.

Коли військові сказали, що потрібні дрони, волонтер відкрив великий збір на запчастини. Зрештою придбав 3D-принтери та разом з 15 волонтерами взявся до роботи. Люди різних професій самотужки навчилися виготовляти FPV дрони. Наразі благодійники збирають FPV дрони різних дюймів.

Один такий дрон коштує приблизно 13 000 гривень, а запитів від воїнів тисячі. Тож збір на запчастини триває постійно. Готові пташки Андрій Малюга завозить на нульові позиції самостійно, адже безпосередній контакт з воїнами — це найважливіше.

Читайте також: Маріупольська "Халабуда" безплатно ремонтує квадрокоптери військовим

Медіа-партнери
Прямий ефір