Підвищення пенсій з 1 січня: кого це торкнеться

Фото: pixabay.com

Мінімальна пенсія зросте з 1 січня 2021 року для деяких категорій громадян. Перерахунок пенсій буде проведений через підвищення мінімальної зарплати до 6 тис. грн.

Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України, передає телеканал "Дом".

Пенсії зростуть на 400 грн — з 2000 до 2400 грн. Підвищені виплати отримають ті пенсіонери, яким більше 65 років і страховий стаж яких становить 30 років (для жінок) і 35 років (для чоловіків).

Згідно з законодавством, розмір мінімальної пенсії має становити 40% від розміру мінімальної зарплати. Відтак для непрацюючих пенсіонерів перерахунок відбудеться автоматично із дня підвищення мінімальної зарплати — з 1 січня.

Ці зміни не стосуватимуться працюючих пенсіонерів. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначеної на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності, зазначили в Пенсійному фонді.

Раніше повідомлялося, що п'ять етапів підвищення пенсій заплановано провести в Україні наступного року. Перерахунки почнуться вже з 1 січня.

Читайте також: Уряд пропонуватиме Раді впровадження професійної накопичувальної системи, – Шмигаль

Прямий ефір