Політв’язень Олександр Шумков повернувся в Україну

Фото Укринформ

Політв’язень та військовослужбовець Збройних сил України Олександр Шумков, якого три роки, з вересня 2017-го, незаконно утримували в Росії, повернувся додому.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Telegram, інформує "Дом".

Майже весь термін ув’язнення, упродовж якого Шумков перебував у виправній колонії в російському місті Торжок Тверської області, його утримували у штрафному ізоляторі та загоні суворих умов тримання.

Звільнили українця ще 23 грудня, проте після цього він ще деякий час змушений був перебувати у "Центрі тимчасового тримання іноземних громадян УМВС РФ по Тверській області".

Олександр Шумков перетнув українсько-російський кордон у пункті пропуску "Бачівськ" ввечері 24 грудня.

Фото Telegram Людмила Денісова

Повернення додому політв’язня привітав президент України Володимир Зеленський. Він наголосив: те, що це сталося саме напередодні Різдва, лише підтверджує, що добро і милосердя завжди перемагають насилля й зневіру.

"Україна завжди пам’ятає про своїх громадян, які були незаконно позбавлені волі в інших країнах. І ми будемо продовжувати боротьбу за їхнє звільнення, допоки останній полонений не повернеться додому й не обійме своїх рідних", — цитує пресслужба президента його слова.

Раніше повідомлялося, що з колонії вийшов російський активіст Котов, який виступав проти окупації Криму.

Читайте також: 11 років колонії для політв'язня Приходька запросив російський прокурор

Прямий ефір