Майже втричі скоротилися запаси води у Криму за рік

Фото "Крым. Реалии"

Сумарний запас води в окупованому Криму до кінця 2020 року становив 31,3 млн кубометрів, що на 61 млн кубометрів менше, ніж у 2019 році.

Про це йдеться в огляді "Крымского управления по гидрометеорологии и мониторингу окружающей среды", повідомляє телеканал "Дом".

"Загальний сумарний запас води до кінця року становив 31,308 млн куб. м, що на 5, 364 млн куб. м менше, ніж місяць тому і на 61,672 млн менше, ніж рік тому", — йдеться в огляді.

В інформації також йдеться, що "грудень і січень — місяці з найбільшою кількістю опадів холодного періоду року, але в грудні, як і в попередні місяці, у басейнах річок спостерігався значний їхній недобір".

Зазначається, що у басейнах кримських річок Кучук-Карасу, Чорна, Салгір опадів випало всього близько 12-15% від норми. Якщо говорити про Південний берег півострова, там опадів було близько 42-50% від норми, в басейнах інших річок — 24-40%.

Читайте також: Винзавод "Масандра" в окупованому Криму продали дочірній фірмі банку "Росія"

Значно менше опадів зафіксували і в горах:  від 27 до 40% від норми.

Разом з високою температурою повітря усе це не призвело до значного поповнення кримських водосховищ. Через їхнє обміління у Сімферополі, Ялті, Сімферопольському та Бахчисарайському районах запровадили жорсткий графік подачі води. Крім того, в 29 населених пунктах окупованого півострова встановлено режимне водопостачання або підвезення води через посуху.

Нагадаємо, в окупованому Криму тріснула копія Керченського мосту.

Прямий ефір