Чому повернення українців із Сирії затягнулося, пояснили в ОП (ФОТО)

Фото ОП

Процес повернення українців додому із табору для біженців у Сирії стартував ще у червні 2019 року. Тоді була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники Служби безпеки України.

Про це розповіли в Офісі президента України, інформує "Дом".

Після цього фахівці перевіряли, чи не мають громадяни нашої держави, яких мали повернути додому, зв’язків з учасниками міжнародної терористичної організації "Ісламська держава". Контррозвідка СБУ не виявила фактів причетності цих громадян до терористичної діяльності.

У жовтні того ж року президент України Володимир Зеленський, який особисто координував процес повернення, погодив запропонований українськими відомствами план евакуаційних заходів. Проте забрати українців із Сирії тривалий час не вдавалося через загострення військово-політичної та безпекової ситуації на території цієї країни.

"Також на можливість забрати українців негативно вплинула пандемія COVID-19. У зв’язку з поширенням коронавірусу на території Сирії та Іраку були впроваджені значні обмеження, зокрема відбулося закриття кордонів та припинилося авіасполучення", — зазначили в ОП.

Повернутися до цього питання вдалося лише наприкінці 2020 року, коли стабілізувалася безпекова та епідемічна ситуація в цих країнах.

Як повідомлялося, операція з евакуації громадян завершилася у новорічну ніч. Додому повернулися дев’ятеро українців — дві жінки та семеро їхніх дітей.

Читайте такожПолітв'язнів із Криму відвідав у ростовському СІЗО генконсул України

Прямий ефір