План вакцинації від COVID-19 затвердили в Україні

Иллюстративное фото: 5.ua

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Згідно з ним вона відбудеться в чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.

Про це повідомляє телеканал "Дом" із посиланням на Центру громадського здоров'я.

Мета плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн людей).

План оновлюватимуть щодва тижні, аби він відповідав реальній ситуації.

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

  • січень–квітень 2021 року — люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень–червень 2021 року — люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Нагадаємо, що від COVID-19 в Україні за минулу добу одужали 14 020 людей, натомість за цей час зафіксували 8513 нових випадків інфікування.

Також повідомлялося, що в Україні розробили тест для одночасного визначення коронавірусу та двох штамів грипу.

Прямий ефір