Відкриття КПВВ на Донбасі: НЗФ блокують пропуск людей (ВІДЕО)

Проверка ПЦР-теста. Фото: dpsu.gov.ua

Українська сторона сьогодні, 10 листопада, о 8:00 відкрила для роботи КПВВ “Гнутове“, “Мар’їнка“, “Майорське” у Донецькій області та “Станиця Луганська“, “Щастя“, “Золоте” на Луганщині. Однак противник у низці пунктів пропуску блокує роботу.

Про це повідомила українська делегація у ТКГ в Telegram, інформує UATV.

“Російська сторона блокує роботу та повертає громадян на контрольований Україною бік лінії розмежування”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, як зазначили у Державній прикордонній службі України, незаконні збройні формування відмовили в пропуску всім, хто намагався перетнути лінію розмежування у КПВВ “Щастя”.

“Наразі усі особи, які сьогодні були оформлені прикордонниками у КПВВ “Щастя” на вихід на ТОТУ, повернулися через відмову пропускати їх представниками незаконних збройних формувань. Автобусом, який забезпечила українська влада, повернулося шестеро осіб, у тому числі двоє дітей. Ще дві особи повернулися самостійно”, – зазначають у пресслужбі ДПСУ.

Водночас в усіх КПВВ на Донеччині, а також у “Щасті” і “Золотому” на Луганщині не фіксують прибуття людей з окупованих територій. У Держприкордонслужбі припускають, що НЗФ блокують пропуск громадян зі свого боку.

Також сьогодні о 9:00 ранку в режимі відеоконференції̈ розпочалося засідання політичної та гуманітарної підгруп Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі. Сторони обговорюють забезпечення пересування громадян України через КПВВ, обмін взаємно утримуваними особами, опрацювання заходів у сфері пошуку осіб, зниклих безвісти. Політична група також обговорює “План дій“, запропонований главою делегації̈ Леонідом Кравчуком.

О 14:00 розпочнеться засідання економічної підгрупи та підгрупи з безпеки, а завтра, 11 листопада, відбудеться загальне засідання ТКГ на рівні глав делегацій.

Прямий ефір