Олег Борисов провів для студентів КНУКіМ майстер-клас про формати журналістики 

Олег Борисов. Фото: КНУКіМ

Ведучий телеканалу українського державного іномовлення FREEДОМ Олег Борисов провів відкритий майстер-клас "Формати журналістики: як знайти і обрати свій" для студентів факультету PR, журналістики та інформаційної політики Київського національного університету культури і мистецтв, під час якого розповів про особливості різних напрямків телевізійної журналістики. 

Найбільше студентів цікавили особливості роботи журналістів у зоні бойових дій;  необхідність свідомого ставлення до таких стандартів журналістики як оперативність інформації та баланс думок в умовах війни; завдання й важливість розслідувальної журналістики для стійкості громадянського суспільства; потреба у постійній увазі медіа до побудови безбар’єрного суспільства і до інклюзії для  вразливих груп населення. Олег Борисов зауважив, що зустріч із майже сотнею студентів університету культури для нього особлива, адже він опановував журналістику саме в цьому вузі.

"Чесно скажу, хвилювався, бо вперше повернувся до рідних стін як спікер. Зустріч була просто чудова. Найприємніше бачити палаючі очі студентів, які лише роблять перші кроки в нашій професії. Саме тому і тему обрав, щоб трішки допомогти їм розібратися та визначитись з майбутнім напрямом в журналістиці. Мені приємно відзначити якість питань і коло тем, які ставити  студенти. Їм було цікаво поговорити про військову журналістику, актуальні жанри, необхідність роботи українських журналістів в інформаційному просторі росіян, роботу іномовлення в період війни, журналістику, як інформаційну зброю та багато іншого", — розповів Борисов.

Студенти обговорили з Олегом Борисовим необхідність посилювати голос українських медіа за кордоном не тільки для протидії російській пропаганді, а й для підтримки лояльності жителів різних країн до України. Ведучий FREEДОМ розповів майбутнім колегам про специфіку роботи на різні країни та цільові аудиторії. Зокрема, Олег Борисов пояснив особливості підготовки сюжетів про одну й ту  саму новину для різних майданчиків іномовлення. Ведучий наголосив, що не можна зробити просто переклад російською, англійською, іспанською, арабською мовами, а потрібно для кожної з цих версій робити свій сюжет. Він  закликав студентів  вивчати якомога більше мов, адже зараз є відчутна нестача журналістів, які б володіли більше, ніж однією, переважно англійською мовою.

Студенти КНУКіМ дуже позитивно зустріли гостя, а після завершення двогодинного майстер-класу ще понад годину спілкувались з Олегом Борисовим у неформальній обстановці.

"Це дуже круто, що ми мали можливість поспілкуватися зі справжнім професіоналом та практиком. Олег — випускник нашого університету, дивлячись на нього ми  розуміємо, що все можливо. Хотілося б більше таких зустрічей, бо він був відкритим до студентів, ділився дійсно цікавою та влучною інформацією, таке зустрічається не часто", — поділилась враженнями студентка першого курсу Катерина Москаленко. 

Державне підприємство "Мультимедійна платформа іномовлення України" ("Дім", FREEДОМ, UATVEnglish, UATVArabic, UATVEnglish, UATV Español, The Gaze) співпрацює з різними ВНЗ країни, які готують майбутніх журналістів та інших фахівців медіа і аудіовізуальної індустрії. Як повідомлялось раніше, Олег Борисов провів майстер-клас для студентів першого курсу кафедри режисури телебачення Інституту екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, під час якого розповів про особливості роботи в прямому ефірі.

Медіа-партнери
Прямий ефір