Одеська опера відкриє "Оксамитовий сезон" у День Незалежності — масштабний фестиваль з премʼєрами та гала-концертами

Одеський оперний театр. Фото: visitukraine.today

У День Незалежності України, 24 серпня, відкриється Х ювілейний Міжнародний фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері — 2025", який триватиме до 14 вересня. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, інформує "Дім".

Так, у день відкриття глядачам буде представлено оперу Миколи Лисенка "Наталка Полтавка" в новій сценічній версії. 

Також у рамках фестивалю відбудеться презентація унікального друкованого видання "Одеський національний академічний театр опери та балету: спадок, душа, цитадель".

"Книга стане мистецьким свідченням про багатовікову історію театру, його духовну силу та вагому роль у культурному просторі України й світу", — йдеться в анонсі.

Ще на глядачів чекають:

  • прем’єри;
  • шедеври оперної та балетної класики;
  • сучасні постановки;
  • гала-концерти. 

Завершиться фестиваль у Греції балетом Адольфа Адана "Жизель" у виконанні провідних артистів Одеської опери.

"Цей символічний крок — данина єдності культур і відлуння античної естетики в європейській оперній традиції", — розповіли організатори.

Читайте також: Італія допоможе відновити культурну спадщину Одещини — підписано угоду

Довідка. "Оксамитовий сезон в Одеській опері" — один із наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні, започаткований у 2015 році.

Подія популяризує національне та світове класичне і сучасне мистецтво, а також засвідчує непохитний авторитет Одеси як культурної столиці півдня України.

Медіа-партнери
Прямий ефір