Новий інформатор у справі Шеремета готовий свідчити в прокуратурі

Фото с сайта svoboda.org

Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який повідомив українській поліції інформацію про можливих замовників вбивства журналіста Павла Шеремета, готовий прилетіти в Київ і свідчити в Офісі генпрокурора.

Про це він розповів "Суспільному", інформує "Дом".

Ексспецназівець передав українській поліції аудіозаписи, де начебто посадовці КДБ Білорусі обговорюють усунення політичних опонентів, зокрема Шеремета. Записи, які були зроблені у 2012 році, потрапили до українських силових відомств у грудні 2020 року. У Нацполіції вчора, 4 січня, підтвердили, що отримали нову інформацію у справі.

Як розповів Макар, українські правоохоронці ще не проводили офіційний допит, проте 4 січня із ним зв’язувалися спецслужби.

"Я розмовляв і дав свою згоду на співпрацю. Я буду готовий дати свідчення в Офісі генпрокурора України. Також я сказав, що свідчення буде готовий надати колишній співробітник, який зараз виїхав у країну Євросоюзу", — зазначив Ігор Макар.

Також він наголосив, що збирається прилетіти до Києва, але поки не знає коли. За його словами, це залежатиме від спецслужб України.

"Зараз дуже погана ситуація з коронавірусом, тому все залежить від них і, мабуть, від слідства. Коли буде така необхідність чи будуть якісь факти, я, звісно, буду сповіщати, а коли українська сторона буде готова, щоб я прилетів і дав свідчення — я готовий", — сказав Макар.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля у Києві. Кримінальне провадження про вбивство журналіста розглядає суд присяжних.

За підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета наприкінці 2019 року затримали музиканта Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко і військового медика Яну Дугар.

Прямий ефір