Назву придумав Сергій Жадан: про особливості бригади "Хартія" розповів офіцер Михайло Озеров

Михайло Озеров. Фото: kanaldim.tv

"Хартія" стала 13-ою бригадою Національної гвардії України у складі Гвардії наступу. Командири заявляють, що будують сучасну бригаду, яка стане зразком нової української армії. А назву цьому підрозділу придумав письменник і музикант Сергій Жадан. Про це в проєкті "Хартійна кухня" телеканалу "Дім" розповів офіцер бригади "Хартія" Михайло Озеров (позивний "Озеро").

Спочатку "Хартія" була добровольчим формуванням територіальної громади (ДФТГ), яке на початку повномасштабного вторгнення організував український бізнесмен Всеволод Кожемяко.

"Коли почалася повномасштабна війна, Всеволод вивіз свою сім'ю з Харкова. Він повернувся в місто, щоб забрати фотографії, інші сімейні речі. Але коли приїхав, то подумав: чому я маю тікати зі свого дому, зі своєї землі? І виникла ідея створити добровольчий підрозділ. Всеволод поділився своєю ідеєю з Сергієм Жаданом — потрібно було придумати назву. Сергій запропонував "Хартія" — тут є і "хар" — Харків, і "арт" — творчість, мистецтво. Харків же взагалі музичне, театральне місто. Було зібрано багато однодумців, так з'явилося ДФТГ "Хартія". А загалом слово "хартія" — це назва документів, наприклад, депеші, грамоти", — розповів Михайло Озеров.

Спочатку підрозділ виконував бойові завдання в селах Козача Лопань, Руська Лозова, брав участь у контрнаступі ЗСУ на Харківщині. Після звільнення Харківської області бійці "Хартії" з грудня 2022 року брали участь в обороні Бахмута на Донеччині. Після Бахмута в березні 2023 року бригада увійшла до складу Нацгвардії України.

Михайло Озеров зазначив, що "Хартія" — дуже крутий підрозділ, тут застосовується натовська система підготовки бійців, а найголовніше — тут є бізнес-відносини, тобто розподіл за талантом.

"Якщо ти прекрасний кухар — тебе не відправлять рити окопи та не посадять за кермо екскаватора, а знайдуть місце на кухні. Якщо приходить айтішник — його теж використовують за фахом. Але навіть підготовлені хлопці мають пройти навчання. Як правило, воно триває мінімум 60 днів. Це спочатку загальні знання — і сапери, й топографія, медицина взагалі обов'язково. А потім, якщо боєць сильний у якійсь спеціалізації, то його відправляють на додаткове навчання за кордон — до Великої Британії, до Німеччини", — деталізував офіцер.

Повна версія програми: "Хартійна кухня": готуємо локшину з домашнім сиром і шкварками разом з офіцером бригади "Хартія" Михайлом "Озеро"

Як повідомлялося раніше, на телеканалі "Дім" стартував військово-кулінарний проєкт "Хартійна кухня". Ведучі Ірина Хоменко та Чаба Бакош вирушили на схід України, щоб поспілкуватися з військовими, дізнатися про їхнє життя і побут в умовах війни, а також приготувати смачні страви і пригостити ними бригаду.

Героєм першого випуску став актор Харківського державного театру ляльок ім. Афанасьєва, а наразі — офіцер 13-ї бригади оперативного призначення НГУ "Хартія" Михайло Озеров.

Дивіться проєкт “Хартійна кухня” щосуботи о 11:00 на телеканалі “Дім”, а також наYouTube-майданчикуканалу.

Прямий ефір