Науковий фронт: як Україні допомагають Нобелівські лауреати

Тімоті Снайдер. Фото: kanaldom.tv

30 видатних вчених, лауреатів Нобелівської премії, прочитали вже пів сотні лекцій для українських студентів. Наразі лекції можуть послухати усі охочі. Вони доступі на онлайн-ресурсах Yale Corses та МАН України. А от про що ці курси, та як вони допоможуть українцям відбудовувати країну, дізнавайтесь у сюжеті "Ранку Вдома".

Найвідоміші науковці світу, лауреати Нобелівської, премії розповідають українцям про нове зі світу фізики, хімії, робототехніки, історії та інших дисциплін. Спеціальний проєкт розрахований для українських здобувачів освіти. 

Нобелівський лауреат з біології Крейг Мелло заінтригував слухачів фактами про спільне між людиною та черв'яками. На думку американського біолога, всі живі організми на нашій планеті надзвичайно схожі між собою. Тезу вчений підкріпив власним дослідженням черв'яка котрий як і людина має нервову систему, м'язи, що скорочується, а ще яєчники для створення подібних до себе.

"Попри всі кліматичні випробування та катаклізми життя ніколи не переривався, а лише адаптувалися до нових умов. Саме тому наш спільний предок з усім живим на землі. Це те перша клітина, що виникла майже три мільярди вісімсот мільйонів років тому", — розповідає Крейг Мелло.

Американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер веде захопливий тримісячний курс про історію України. Кожна лекція триває в середньому 50 хвилин. Теми найрізноманітніші: від варягів і козацької революції до становлення сучасної України.

"Що українці думають про себе. Одним із джерел української національної ідентичності є емпіричний контакт із народом у Російській імперії, котрий показав, що їхній фольклор, і пісні, і мова геть інші. Вони не такі, як у людей що живуть у Росії. Саме Михайло Грушевський спробував описати українську націю такою якою вона є", — розповідає під час лекції Тімоті Снайдер.

Сьогодні всі охочі можуть послухати лекції Тімоті Снайдера і лауреатів Нобелівської премії, адже їх виклали у мережу. 

Читайте також:

Прямий ефір