Наскільки "дельта" небезпечніший за інші штами коронавірусу, розповів лікар

Коронавірус. Ілюстрація: archyde.com

Штам коронавірусу "дельта" відрізняється тим, що інфікована ним людина може заразити більшу кількість осіб. Про це розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

"Особливість вірусу полягає в тому, що збільшується репродуктивне число. Тобто кількість тих людей, яких хворий може заразити, збільшується порівняно з нашим звичним коронавірусом, з яким ми вже звикли працювати. Репродуктивне число — понад шість на одного хворого. Тобто один хворий може заразити майже всю кімнату, всіх людей, які з ним контактували. Хоча раніше ми вважали, що тільки половина людей може інфікуватися при контакті з вірусом", — зазначив Петров.

За словами інфекціоніста, штам "дельта" відрізняється ще й тим, що вражає тонкий і товстий кишечник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.

"Дельта" небезпечний не лише для людей з хронічними захворюваннями і людей старшого віку, а й для молоді.

"У нас є публікація про те, що вірус також вражає тих, кому близько 35 років. І, на жаль, люди, які перехворіли на цей штам, перехворіли не в легкій формі. Є відхилення з боку легень. Є відхилення з боку судинної системи. Наслідки, на жаль, теж дуже невеселі", — зазначив інфекціоніст.

Від інфікування новим штамом не застрахований ніхто, тому що організм його сприйматиме як абсолютно новий вірус, з яким він не зустрічався раніше, каже лікар. Проте люди, які вакцинувалися або перехворіли на COVID-19, все одно перенесуть захворювання легше.

"Є перехресний імунітет, який може допомогти людям не хворіти, наприклад, на пневмонію і не померти від неї. Ті люди, які вакциновані або перехворіли, у них є один плюс — імовірніше, заразившись штамом "дельта", вони перенесуть хворобу легше, ніж ті, хто не хворів на коронавірус і не був вакцинований. Тому потрібно зробити щеплення, поки у нас немає четвертої хвилі коронавірусної інфекції, зокрема мутованого штаму", — розповів лікар-інфекціоніст.

Повна версія інтерв’ю: Небезпека штаму "дельта" — що важливо знати: "5 вопросов на злобу дня" з лікарем Віктором Петровим

Нагадаємо, першою дозою COVID-вакцини щеплено уже майже 2,4 млн українців, з них повністю імунізовано (отримали дві дози вакцини) — понад 1,2 млн людей.

Прямий ефір