Наскільки може бути успішною спроба росіян захопити Слов'янськ — прогноз військового експерта

Ситуація на Донбасі на 1 липня. Ілюстрація: Тwitter.com/War_Mapper

Незважаючи на те, що до Слов'янська (Донецька обл.) російські загарбники прямують із трьох сторін, українські війська тримають оборону, спроби прориву безуспішні. Захопити місто окупантам РФ буде складно. Таку думку сьогодні, 1 липня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

"Окупанти намагаються досягти якогось успіху, але їм це не вдається внаслідок дій українських захисників на даному напрямку. Там укріплені позиції, укріплена оборона", — сказав Мусієнко.

Він уточнив, що така ситуація навколо Слов'янська триває вже близько 3 тижнів. І нагадав, що спочатку російські війська підступали до міста із двох напрямків.

"Це саме північ, південніше від Ізюму. І другий напрямок — зі Святогірська. Зараз це населені пункти біля Святогірська, зокрема село Богородичне, через які намагаються прориватися російські війська, і де точаться найзапекліші бої безпосередньо на підступах до Слов'янська", — пояснив експерт.

Наразі, за його словами, додався ще один напрямок, коли російські війська мали тактичний успіх у Лимані.

"Тобто на захід від Лимана пішов ще один напрямок. Але, з боку Лимана біля населеного пункту Райгородок, зокрема, було заблоковано просування російських військ. І така ситуація триває вже близько 3 тижнів, якщо не місяць. Попри те, що з трьох боків підходить противник, оборона міста тримається. Поки важко прогнозувати, йдуть бойові дії. Але я тут обережний такий оптимістичний прогноз зроблю, що Слов'янськ російським військам захопити не вдасться", — сказав Мусієнко.

Читайте також: Чому Харків знову стає метою збройних сил РФ, пояснив Мусієнко

Прямий ефір