БпЛА, що знешкоджують ворожі "Ланцети", та системи пошуку дронів лазерного наведення: у КПІ відбувся фінал всеукраїнського інженерного хакатону SmaRTF

БпЛА Redeye. Скриншот: kanaldim.tv

Хакатон — це організований захід, під час якого фахівці збираються разом, аби спільно розв'язати якусь конкретну проблему чи створити новий сервіс/додаток. Зазвичай це стосується ІТ-галузі. У Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського відбувся фінал всеукраїнського інженерного хакатону SmaRTF 2023. На форумі студенти презентували свої інноваційні роботи. Хакатон складався з двох основних етапів: відбору та фінальної презентації мілітарі-розробок. Детальніше розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Упродовж двох років в Україні триває наймасштабніша, найжорстокіша і найтехнологічніша війна XXI сторіччя. На фронті з обох боків застосовують інноваційні засоби, які розробляються і тестуються роками. Розумна електроніка для наступу та оборони — реальність сучасного світу. У цьому напрямі працюють не тільки досвідчені інженери, а й молоді таланти. У столичному КПІ імені Ігоря Сікорського відбувся фінал Всеукраїнського хакатону. 

"Хакатонів у напрямку ІТ дуже багато, а ось інженерних дуже мало. Ми вирішили, що нам цю нішу потрібно обов'язково заповнити. І безпосередньо у напрямку радіоелектроніки. Зараз війна, тому ця тема є надзвичайно актуальною і важливою", — пояснив голова хакатону SmaRTF Руслан Антипенко.

Хакатон складався з двох основних етапів: відбору та фінальної презентації мілітарі-розробок. На перший етап подалися понад 60 команд зі всієї країни, проте у фінал потрапили лише вісім найбільш цікавих сучасних проєктів. Відбір проєктів для фінального змагання і підготовка учасників тривала понад місяць. До журі хакатону увійшли викладачі Політеху та представники компанії-співорганізатора форуму. 

"Як показує практика, перемагають ті країни, які мають більш технологічну базу. Це війна технологій, тому саме розвиток інженерії найбільш важливий. Чесно кажучи, я мав більш песимістичні очікування, але все таки студенти попрацювали і показали досить цікаві ідеї та рішення. Рівень зростає", — сказав представник компанії "Ренесанс електронікс" Богдан Гавришкевич.

Портативна система пошуку загублених дронів та міоелектричний колінний модуль — найбільш цікаві розробки фіналістів хакатону SmaRTF. Унікальний і новітній проєкт студентів Київського політеху — невеликий і дешевий БпЛА Redeye. Завдяки своїй мобільності та швидкості він здатен знищувати ворожі дрони на великій відстані. Виробництво одного такого дрону коштує майже 1000 доларів, а це в рази менше за вартість ворожих БпЛА. Саме автори Redeye і стали переможцями хакатону. Розробники отримали головний грошовий приз хакатону — 2000 доларів.

Читайте також: Творчість, лекції та розмови з психологом: у Києві відкрився безкоштовний простір "Місце сили" для дітей і підлітків 

Прямий ефір