Нащадки родини Терещенків відкриють музей авіабудування у палаці ХІХ століття

Палац у Червоному. Фото: uk.wikipedia.org

Нащадки родини Терещенків планують створити у палаці ХІХ ст. у Червоному на Житомирщині музей авіабудування. Про це повідомляє "Дом" з посиланням на "Укрінформ" та слова голови ради Фундації спадщини Терещенків Олени Терещенко.

Династія меценатів, промисловців і підприємців Терещенків добре відома як в Україні, так і за її межами. А історія селища Червоне в Андрушівському районі Житомирської області пов'язана саме з Федором Артемійовичем Терещенком і його сином авіаконструктором Федором Федоровичем. Неоготичний палац тут з'явився у 1851 році. Маєток площею 58 гектарів був обгороджений муром, і на його території крім палацу свого часу розташовувалися будинки для прислуги, озера, і парк із липами, кедрами та корковими деревами.

"Палац у Червоному унікальний. Житомирщині з ним неймовірно пощастило і наше завдання повернути його у власність держави та створити там музей авіабудування. У нас вже є попередня домовленість із музеєм "Становлення української нації", — розповіла Олена Терещенко.

Фундація спадщини Терещенків розраховує на підтримку меценатів, зацікавлених у створенні музею авіабудування фахівців та залучення грантів.

Власник маєтку Федір Федорович свого часу побудував у Червоному авіамайстерні та аеродром, залучив до роботи закордонних майстрів і робітників із навколишніх сіл. Випробувачем літаків у Терещенка була одна з перших жінок-льотчиків Любов Голанчикова. Допомогали Федору Ігор Сікорський та Петро Нестеров. Після більшовицької революції родині Терещенків довелося емігрувати за кордон.

Читайте також: В албанському музеї середньовіччя та у Трініті-коледжі в Ірландії з'явилися аудіоекскурсії українською

Медіа-партнери
Прямий ефір