Направлення на ВЛК, онлайн-рекрутинг та електронні повістки: заступниця міністра оборони відповіла на популярні питання 

Застосунок "Резерв+". Фото: volynnews.com

У додатку "Резерв+" незабаром з'явиться можливість отримати направлення на проходження ВЛК. Також буде введено онлайн-рекрутинг. Електронних повісток поки не розробляють, повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю NV, інформує "Дім".

Вона розповіла, що у додатку з'явиться можливість отримати електронний напрямок на проходження ВЛК, а також буде введено онлайн-рекрутинг.

"Ідея в тому, що людина може подати резюме, отримати відповідь на неї запрошенням або на дзвінок, або фізично в рекрутинговий центр. Людина зможе обрати бригаду, командира, підрозділ. І в застосунку буде відстежуватися статус, чи пройшла людина далі, які наступні кроки. Це буде мобільний асистент або особистий мобільний рекрутер", — заявила Катерина Черногоренко.

Крім того, до "Резерв+" планують додати функцію навчання військової справи.

"Хочемо тут додати всю необхідну інформацію, яка стане в пригоді людині, щоб підготуватися до служби в лавах наших військ. Там будуть відеоуроки, тести, потім сертифікати", — зазначила заступниця міністра.

Вона додала, що цифрова команда Міноборони планує створити у додатку електронну версію ТЦК та СП, "щоб взаємодія громадянина з цими органами у більшості випадків відбувалася виключно за допомогою смартфона".

Катерина Черногоренко також зазначила, що функціонал електронних повісток розроблятися не буде.

"Ідея електронних повісток є можливою виключно, якщо від моменту ідеї до моменту прийняття закону пройдуть абсолютно всі нормотворчі процедури, якщо це буде провалідовано абсолютно всіма ключовими учасниками цього процесу — Міністерством оборони, профільним заступником, Генеральним штабом, Верховною Радою, профільним комітетом тощо. Якщо буде прийняте відповідне законодавство, буде здійснене відповідне доручення, ми з командою візьмемо це в роботу, проаналізуємо цю можливість технічно і надамо відповідь, яким чином і в які строки ми можемо це зробити", — резюмувала Катерина Черногоренко.

При цьому Черногоренко вкотре наголосила, що зараз немає навіть предмета такої розмови, і немає жодного положення в чинному законодавстві.

Також цікаво: "Цифровізація невідворотна": у "Резерв+" з'явилися облікові документи

Медіа-партнери
Прямий ефір