На "Книжковій країні" планують встановити національний рекорд: про події та зіркових гостей розповів засновник фестивалю
З 26 до 29 вересня у Києві на території ВДНГ відбудеться другий фестиваль "Книжкова країна", який об'єднує любителів літератури, письменників та культурних діячів. Що цікавого чекає на відвідувачів цього разу, дізнаємося у "Ранку Вдома" від засновника фестивалю "Книжкова країна" Євгена Мушкіна.
Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.
— Євгене, розкажіть, будь ласка, історію створення цього фестивалю.
— Понад рік тому ми з дружиною задумали зробити велику книжкову подію з метою долучати людей до читання. Навіть тих, хто ще не читає. Це складна задача. Особливо для тих людей, у кого з дитинства відбивали охоту до читання, змушуючи їх читати. Тому через створення фестивалю ми хочемо та долучаємо людей до читання, показуючи, що це класне дозвілля, що це цікаво та сучасно.
— Чим будете дивувати відвідувачів цього разу?
— Ми додаємо атмосфери центральної площі. Вона буде прикрашена прапорцями. В центральному фонтані, в басейнах будуть плавати човники, демонструючи затишну осінню атмосферу. Також минулого разу ми помітили, що люди купують книжки й потім вони десь хочуть сісти почитати. Тому прямо на сходинках центрального павільйону будуть сидіння, де можна буде сісти, навколо фонтанів і басейнів будуть пуфи стояти. Тобто атмосфера затишку і комфорту.
Буде багато фотозон. Центральною стане червона доріжка, яка буде вести від центрального фонтану прямо всередину Першого павільйону. Там можна буде відчути себе зіркою, або зустрітися з зірковими гостями, фотографуватися, взяти автограф.
— Які активності будуть на фестивалі?
— Ми плануємо прямо сьогодні встановити рекорд України з одночасного читання книжки. Тобто люди, які сьогодні прийдуть на 16:30, зможуть взяти участь у встановлені рекорду. Перед центральним павільйоном людям роздаватимуть книжку Василя Стуса "Вибране". Ми одночасно вголос будемо її читати. Це символічна акція, тому що Василь Стус символізує український опір. Минулого сторіччя він боровся за незалежність України від імперського впливу. Зараз це досі актуально, тому отака буде акція.
У нас є проєкт з ведучою Анною Завальською "Родинні читання". Зіркові гості читають свої улюблені книжки родинам з дітьми. Власним прикладом вони доводять актуальність читання в родинах. Потім з цими зірками можна буде прогулятися. Ця акція минулого разу мала неабиякий успіх.
Нова фішка фестивалю "Книжкова країна" — настільна гра з відомим письменником. Для цього треба задонатити 200 гривень. Будуть Сашко Дерманський, буде Марія Маргуліс, Павло Дерев'янко та інші письменники.
Також у нас запланована костюмована акція. Всі відвідувачі зможуть прийти в костюмі улюбленого казкового героя. Це стосується не лише дітей, адже у всіх є улюблені казкові герої. У костюмі можна буде сфотографуватися на червоній доріжці та отримати приз.
— Який ваш улюблений казковий герой? Ви вже придумали собі образ?
— Я швидше за все буду в образі дракона. Навіть не тому, що це мій улюблений казковий герой, а тому, що це улюблений казковий герой мого сина.
— Чи будуть якісь майстер-класи?
— У нас взагалі в програмі понад 300 різних подій, в тому числі й майстер-класи. Вони будуть цікавими як для дітей, так і для дорослих.
У нас є зона від ЮНІСЕФ для маленьких, де можна буде щось робити творче. Також буде майстер-клас від української письменниці Галини Тарасенко. Вона буде вчити, як за 15 хвилин написати цікавий твір на основі власної автобіографії. Чи реально це зробити дізнаємося на зустрічі з письменницею.
— Чи будуть презентації нових книжок?
— Їх буде чимало. У нас 120 видавців беруть участь у фестивалі. Більшість з них запрошує самих авторів на презентації книг. Зокрема, Василь Шкляр, відомий сучасний український письменник, класик, він презентуватиме новий твір, "Заячий костел". Також буде презентація книжки "Лякачки до усміхачки" від авторки Ірен Роздобудько. Загалом буде багато цікавих нових книжок.
— Як відвідувачам зорієнтуватися на місці?
— Я б радив зайти на сторінку проєкту book.vdng.ua. Там є мапа фестивалю. Дуже зручно організована програма, яка має вигляд ресторанного меню. Тобто можна обрати подію, яку хочеш відвідати та внести її прямо з сайту у власний календар.
Якщо це незручно, то можна скористатися навігацією на самому фестивалі. Там будуть афіші, де описана вся програма та локації. Також на місцях буде багато волонтерів, які підкажуть відвідувачам куди йти.
— Тобто події відбуватимуться одночасно на різних локаціях?
— Так. Фестиваль включає мультижанрові заходи, які будуть відбуватися одночасно на восьми локаціях. Вхід на фестиваль вільний.
— Яку подію ви радите відвідати на фестивалі?
— Я б порадив кілька. Я прагну потрапити на подію, яка буде в нашій оранжереї. Це абсолютно нова подія, яка створена для "Книжкової країни". Вона називається "Наші двадцяті. Слово. Музика". Там зірки фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" будуть розповідати уривки з творів українських письменників 20-х років минулого сторіччя під музику українських митців того періоду. Тобто це такий сплав двох напрямків — музики й літератури. Це буде камерна подія, квитків майже не лишилося.
Окрім цього буде бізнес-стендап, на якому бізнесмени намагатимуться бути розумними й смішними на сцені. Прикольний формат. Там буде Гарік Корогодський, Сергій Фурса, Антон Семен і багато інших.
У нас цілий павільйон присвячений військовій темі. Військові та ветерани зможуть презентувати свою творчість. Буде тематична виставка та презентації подій, обговорення різних проєктів. Буде кураторська програма.
Також цікавою є міжнародна виставка "Недописані історії". Йдеться про дітей, життя яких обірвала війна. Це нерозказані історії, які показували за межами України. Зворушлива подія. Теж дуже раджу її відвідати. Приходьте сьогодні, 26 вересня на фестиваль "Книжкова країна", який триватиме на ВДНГ до 29 вересня. Вхід вільний.
Також цікаві гості "Ранку Вдома":
- "У кожного народу своя жестова мова": інтерв'ю з перекладачкою Уляною Шумило
- Як працює екосистема з надолуження освітніх втрат: інтерв'ю із заступником голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти
- Відродження фестивалю Mariupol Classic у Києві: інтерв'ю з авторкою та композитором проєкту "Моє дитинство, вбите на війні"
- В Ужгороді вп'яте проведуть Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль: інтерв'ю з директором Дмитром Грешком
- Від ведучого заходів до військового: розмова з акторами серіалу "Позивний "Тамада"
- Як відбувається евакуація українців з окупованих територій — подробиці від представниці Helping to Live
- Соціальна акторська школа "Фенікс": про новий підхід до творчості розповіли продюсер Олекса Гладушевський та актор Олександр Єгоров