МОК допустив російських та білоруських спортсменів до Олімпіади-2024 

Логотип Олімпійських ігор 2024 у Парижі. Фото: gettyimages.com

Міжнародний олімпійський комітет офіційно реалізував своє бажання допустити на літні Олімпійські ігри у Парижі російських і білоруських атлетів у нейтральному статусі із забороною використання та демонстрації будь-яких державних символів. Детальніше про це розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Санкції МОК проти Росії та Білорусі, як держав, що ведуть агресивну війну проти України, залишаються у силі. У Парижі не чекають жодних офіційних делегацій чи представників будь-яких командних видів спорту і групових виступів у програмі Ігор. 

Індивідуальні нейтральні атлети — так називатимуть тих росіян і білорусів, що отримають ліцензії на участь в Олімпіаді. МОК запевняє, що процес відбору матиме суворі умови та обмеження. Кандидат повинен довести, що не належить до Збройних сил, служб національної безпеки та не підтримує війну в Україні активно. Останній критерій викликає найбільше критики, бо дозволяє трактувати його досить вільно. 

Критики думок і реакцій щодо рішення Виконкому МОК дуже багато, перш за все від українців. Міністр закордонних справ нашої держави Дмитро Кулеба у своєму дописі в одній з соцмереж зазначив, що Росії дали зелене світло на використання Олімпіади та спортсменів як зброї у пропагандистській війні Кремля. Він закликав засудити це рішення, назвавши його ганебним. 

Владислав Гераскевич — провідний український скелетоніст, який активно бореться проти допуску росіян і білорусів, висловився дуже щиро. Для нього вчинок МОК є цілковитим божевіллям. Владислав підкреслив, що фактично олімпійський рух не проти, аби спорт використовували у російській пропаганді. 

Голова організації Всесвітній легкої атлетики Себастьян Коу додав до оцінки рішення МОК трохи сарказму та справжнього англійського гумору. Видатний спортсмен і успішний функціонер сказав, що у Парижі можна буде побачити деяких нейтральних атлетів з Росії та Білорусі, але їх просто не буде у легкій атлетиці. Це послідовна і незмінна позиція організації, яку очолює Коу. Її підтримують ще кілька міжнародних федерацій, і ц це важливо, бо остаточне рішення про допуск залежить саме від міжнародних керівних органів у кожному з видів спорту.

"Відверто кажучи, нічого такого, чого ми не очікували, не відбулося. Не думали, що таке рішення буде прийматися поспіхом, але за певними ознаками ми бачили, що саме таке готується і що проросійське лобі працює. Російські гроші впливають на порядок денний в міжнародному спорті, на жаль. Ми все рівно продовжуємо підготовку. Будь-які подальші рішення мають прийматись виключно з огляду на інтереси нашої країни. Наразі для кожного з спортсменів важлива не перемога на змаганнях, а одна велика перемога, яка сьогодні нам потрібна. Ми будемо радитися зі спортивною спільнотою, з нашими колегами, щоб просуватися далі в питанні міжнародного спорту і загалом інтересах нашої держави", — прокоментував рішення МОК тимчасово виконуючий обов'язки міністра молоді та спорту України Матвій Бідний.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір