Фехтувальна симфонія: становлення Влади Харькової як професійної шпажистки, її українські перемоги та кроки до майбутніх успіхів

Влада Харькова. Скриншот: kanaldim.tv

Фехтувальниця Влада Харькова нині перебуває серед лідерок на змаганнях, у соцмережах, у сучасному мистецтві і в багатьох його проявах. Вона будує своє життя із точною шпагою проти достойних суперниць, справедливим словом проти лицемірства посіпак країни-агресорки і з любов'ю до рідної землі. Про Владу Харькову та її становлення як професійної шпажистки, українські перемоги та кроки майбутніх успіхів розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Одна з лідерок сучасного українського фехтування Влада Харкова має цікаве хобі — втілення у віртуальну реальність думок і мрій. 

"Я займаюсь 3D — розробляю персонажів. Це творча частина мене, яка дуже допомагає інколи відключатися", — поділилася спортсменка.

Прояви долі як вищої волі — частина нашого життя. Але вибір людини завжди грає вирішальну роль у визначенні її шляху. Саме так сталось і в житті Влади Харькової, яка завдяки вибору у дитинстві тепер творить свою професійну кар'єру. 

"Коли мені було дев'ять, я грала на фортепіано. Це була абсолютно не моя історія, бо я була дуже енергійною дитиною. Висидіти уроки фортепіано було мукою. Коли до нас у школу прийшов тренер з фехтування, він роздавав візитки, на яких були намальовані фехтувальники. Мене це дуже захопило. Я прибігла додому і сказала батькам, що йду на фехтування", — розповіла Влада. 

Дмитро Петрус — той, хто вплинув на світогляд зовсім юної Влади та виховав у ній любов до фехтування. У 13 років дівчина переїхала до Києва для великих кроків у професійному зростанні та виходу на рівень національної збірної України. 

"Коли мені було приблизно 21-22 роки, я перейшла до Дмитра Рейзіна. Ми почали разом працювати. Це складно, тому що ми дуже багато речей змінювали: відношення до фехтування, бачення, технічну сторону, тактичну. Рік, коли я попала в дорослу команду, для мене був роком мого "золота" на чемпіонаті Європи і "бронзи" в команді, — розповіла чемпіонка України та Європи з фехтування на шпагах.

Вибір на користь шпаги був простим — коли Влада починала, не було іншої зброї для тренувань. Відтак і кумири, приклад професіоналізму яких наслідує Харькова — це шпажисти. 

"По-перше, це Яна Шемякіна. Її непереборна жага до перемоги, цілеспрямованість і професійність вражають. Ну і, звісно, її результат. Друга людина — Ігор Рейзлін. Завдяки його бажанню, вірі та незламності протягом стількох років. Це те, що надихає", — поділилася Влада Харькова.

Не тільки суто спортивні досягнення є прикладом розвитку для Влади Харькової. Надихає дівчину і Вадим Гутцайт — фехтувальник, шабліст, олімпійський чемпіон, міністр молоді та спорту України (2020-2023), президент Федерації фехтування України з 2017 по 2023 рік.

"Те, як він побудував свою кар'єру після фехтування, мене не може не вражати, Тому що всі знають, що багато спортсменів втрачаються після великих результатів", — пояснила фехтувальниця.

Влада Харькова прагне нести дітям і молоді знання, які спонукають займатися фехтуванням, тому вона підтримує подібний ентузіазм відомих українців. Ба більше, Влада знялась в одному з кліпів гурту "Бумбокс", де за сюжетом фехтує проти фронтмена колективу — Андрія Хливнюка. 

"Я знаю, як він ставиться до фехтування. У нього є люди, які займаються фехтуванням. Тому для нього це також щось цінне в житті. Неймовірний виконавець, який несе дуже потужний посил в український народ. Для мене величезна гордість за те, що люди дізнаються про фехтування і що в мене є змога розповідати їм про фехтування таким чином", — додала вона.

Великі кроки в кар'єрі Влада Харькова вже зробила, але надважливий для неї та команди майстрів шпаги олімпійський сезон вимагає дуже ретельної підготовки та налаштування на тренувальний процес і турніри різного рівня. Необхідний відпочинок, енергію та підтримку Влада знаходить у різних місцях, зокрема вдома в Ужгороді. 

"Моє місце сили — це мій дім, мої батьки, моя сім'я, мій садок, город, поєднання з природою, тому що Закарпаття — це саме про ліси, озера та річки. Це мене неймовірно наповнює", — поділилася фехтувальниця.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір