Перемоги, страхи і бажання українських лідерів: результати відбору спортсменів до Чемпіонату світу зі стрибків у воду

Чемпіонат України зі стрибків у воду. Фото: facebook.com/ukrainiandiving

Лідерство, яке стимулює розвиток — українські стрибуни у воду дотримуються саме цієї формули зростання та успіху. Серед її творців — дорослі й досвідчені, які відправляють у політ юних і дуже талановитих. Про те, як вони перемагають і насолоджуються своїм лідерством, розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

У столичному басейні відбулися змагання за право потрапити до складу збірної України. Незабаром вона візьме участь у новій боротьбі за олімпійські ліцензії. Найвидовищніша частина — стрибки з 10-метрової вишки. Серед дуже зацікавлених глядачів — президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт. Він переконаний, що українські дайвери серед найкращих, що формує надію на нагороди Ігор у Парижі. 

"Зараз у світі, в Європі наші стрибки у воду конкурентоспроможні, як і наші спортсмени. Тому я сподіваюсь не на одну медаль. Я вболіваю за кожен вид спорту і співпрацюю з кожною федерацією, з кожним спортсменом і тренером. Є реальний потенційний шанс вибороти нагороду. Тому зараз з міністерством, з національною федерацією, з президентом федерації, з тренерським складом будемо робити всі умови, щоб наші спортсмени гідно підготувались, спокійно вийшли на Олімпійські ігри і боролись за нагороди", — прокоментував він. 

Камери усіх об'єктивів і увага усіх присутніх до юного, але уже титулованого спортсмена, чемпіона Європи та призера Чемпіонату світу Олексія Середи. На стрибках 17-річного спортсмена сфокусована і його сестра Марія, а також Кірілл Болюх — інший молодий лідер української збірної. Тандем Середа-Болюх уже здобув ліцензію на Олімпіаду у синхронних стрибках із 10-метрової вишки. Тепер задача Олексія — особиста ліцензія у його коронній дисципліні. Реалізацію плану Середа розпочав на чемпіонаті України, де підтвердив клас, здобувши перемогу. 

"Для мене 10 метрів — це нелегко, це завжди страх, завжди якийсь ризик. Навіть ризик не стрибнути погано, а ляпнутись і боляче вдаритися. Тому ти завжди тренуєшся з острахом. Сказати, що це для мене була легка перемога, я не можу. У мене в програмі новий стрибок, який я стрибаю тільки місяць. Тому для мене це був дуже відповідальний старт", — поділився Олексій Середа.

Разом із Середою на п'єдестал зійшли Євген Науменко та Марк Гриценко, які здобули "срібло" та "бронзу" відповідно. Нетипова для стрибунів у воду атлетична статура віцечемпіона і його дуже впевнений виступ сформували тематику спілкування із Євгеном. 

"Середній зріст стрибуна у воду становить близько 1,7 метра. У мене зараз 1,85 метра. Це був дуже різкий скачок у рості, у цей період мені було важко стрибати — координація, повністю змінюється тіло. Це дуже впливає на стрибки. Але я звик, і зара мені зріст зовсім не заважає", — сказав срібний призер Чемпіонату України Євген Науменко.

Щодо чемпіона та його успіхів висловився президент Національної федерації стрибків у воду Ігор Лисов. Він зазначив, що Олексій — такий лідер команди, якого поки що бракує жіночій збірній. 

"У нас дуже багато молодих дівчат, тому що школа існує тільки сім років. Наразі чоловік 40-50 — це ті, яких ми будемо виховувати, щоб вони відстоювали інтереси України. Трошечки є розрив старих шкіл: з Миколаєва немає підпитки, з інших — теж, а тут школі всього сім років. Дівчатам, які будуть їхати на Чемпіонат світу, по 14 років. Вони тільки отримали можливість туди поїхати", — пояснив президент Національної федерації стрибків у воду Ігор Лисов.

На Чемпіонаті України досвід був присутній і саме він взяв гору над юністю, коли 21-річна Софія Лискун повернулась до змагань після тривалої перерви. Її попередній виступ відбувся 2022-го. Відновлення після травми позаду, тож Софія знову перемагає. Чемпіонка з гумором оцінює свій виступ на всеукраїнському турнірі.

"На 80% все так, але 20% ще не вистачає — треба схуднути", — каже вона.

Серед конкуренток Лискун успіхом були Каріна Глижіна та Софія Виставкіна. Винагородою за достойну боротьбу стали медалі турніру, що будуть і згадкою про успіх, і мотивацією для зростання.

Медалісти Командного Чемпіонату України зі стрибків у воду в індивідуальних видах програми:

Вишка, жінки: 

  • Лискун Софія (Київ) — 320,60 бали
  • Глижіна Каріна (Київ) — 267,65
  • Виставкіна Софія (Київ) — 230,80

Вишка, чоловіки: 

  • Середа Олексій (Луганська обл) — 498,70 бали
  • Науменко Євген (Запорізька обл) — 400,75
  • Гриценко Марк (Київ) — 390,90

Трамплін 1 м, жінки: 

  • Письменська Анна (Луганська обл) – 254,35 бали
  • Карнафель Діана (Київ) – 247,00
  • Бочек Ксенія (Київ) – 231,60

Трамплін 1 м, чоловіки: 

  • Оліферчик Станіслав (Донецька обл) — 393,50 бали
  • Азаров Кирило (Київ) — 353,35
  • Коновалов Данило (Миколаївська обл) — 342,85

Трамплін 3 м, жінки: 

  • Кесарь Вікторія (Запорізька обл) — 291,80 бали
  • Арнаутова Анна (Донецька обл) — 270,10
  • Карнафель Діана (Київ) — 251,15

Трамплін 3 м, чоловіки: 

  • Коновалов Данило (Миколаївська обл) — 415,80 бали
  • Азаров Кирило (Київ) — 394,20
  • Чижовський Богдан (Миколаївська обл) — 372,95

Переможців і призерів чемпіонату визначено. Тепер усі зусилля підуть на підготовку до Чемпіонату світу, який стартує за два місяці у столиці Катару — Досі. Остаточний склад національної команди ще не сформований. 

"Стрибки у воду — дуже травмонебезпечний вид спорту, але ми будемо тримати до кінця і кандидатів, і основний склад на делегацію на Чемпіонат світу. Тому зараз ми ще не вирішилися зі складом. На це впливає багато умов: сума балів, коефіцієнт складності, психологічна готовність, досвід спортсмена, чи виступав він вже, чи ні", — прокоментував головний тренер збірної України зі стрибків у воду Ілля Целютін.

Лютневий чемпіонат світу з водних видів спорту — один із головних етапів визначення достойних та формування команди українських дайверів, від яких вдома чекають успіхів в олімпійському Парижі. Це цілком співпадає із бажанням і метою тренерів і спортсменів збірної.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір