Масштабну схему фінансування "ДНР" заблокувала СБУ

Фото СБУ

Служба безпеки України заблокувала масштабну схему фінансування "ДНР" за допомогою незаконного постачання ліків.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує "Дом".

Фармацевтичну продукцію замовляли "посадовці" та пов’язані з ними комерсанти з так званої "ДНР". Для такої діяльності в Україні та кількох сусідніх країнах зареєстрували фіктивні фірми.

"Між фірмами укладали фейкові зовнішньоекономічні контракти, за якими фармацевтичну продукцію нібито відправляли у треті країни транзитом через Росію. Проте з території РФ лікарські засоби через тимчасово непідконтрольні українській владі прикордонні пункти перевозили на адресу донецьких комерсантів. За попередніми даними, у 2020 році фігуранти здійснили поставки лікарських засобів на загальну суму майже 40 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Як встановили українські правоохоронці, фігуранти цієї справи після отримання продукції брали участь та вигравали у тендерах, які проводило так зване "Міністерство охорони здоров'я "ДНР". Після цього вони відповідно сплачували "податки і збори" до бюджету "ДНР".

"Правоохоронці затримали у пункті пропуску "Сеньківка" на Чернігівщині вантажівку з фармацевтичною продукцією на майже 3 млн гривень. У ході обшуків за адресами фіктивних фірм у Харкові та Миколаєві вилучено комп’ютерну техніку, документи та печатки, що підтверджують протиправну діяльність", — зазначають в СБУ.

Зараз вирішується питання про оголошення підозри фігурантам справи за частиною 3 статті 258-5 (фінансування тероризму в особливо великому розмірі) ККУ.

Читайте також: Схованку з мінами та вибухівкою виявила СБУ на Донбасі (ФОТО)

Прямий ефір