Киянин створює музичні інструменти зі старих меблів, які знайшов на смітнику

Богдан Тодчук. Скриншот: kanaldim.tv

Киянин Богдан Тодчук створює музичні інструменти зі старих меблів, які знайшов на смітнику. Чоловік працює програмістом, але завжди захоплювався музикою. Ідея створювати інструменти за допомогою ресайклінгу з'явилася у Богдана після Революції гідності, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Киянин Богдан Ткачук створює музичні інструменти з меблів зі смітника. Такі гітари не просто можуть конкурувати з магазинними, а й дають значно краще звучання, переконує майстер. Ці гітари для тих, хто шукає більше звуку. 

Богдан — фізик за освітою, працює програмістом. З дитинства захоплювався технологіями та музикою. Свою першу гітару у підлітковому віці змайстрував сам. Ідея створювати музичні інструменти за допомогою ресайклінгу в Богдана з'явилася після Революції гідності. Йому хотілося бути корисним соціуму. 

"Дошки, які сушаться в мікрохвильовці, втрачають свою структуру. Для того, щоб зробити класний інструмент, треба, щоб дерево було висушене в природних умовах. І тоді я згадав про меблі, які люди викидають на смітники. Вони з твердих породи деревини, можна постукати і почути, як воно звучить", — пояснює він. 

Тож Богдан вирушив у рейд по смітниках. Першу гітару змайстрував на балконі власної квартири з ніжок старого стола. Згодом представив вироби на фестивалі. Нічого продати не вийшло, але там Богдан зустрів чоловіка, який допоміг йому з майстернею. Тут винахідник працює разом з котом на прізвисько Кіт. Тварина пережила ракетний удар росіян у листопаді 2022 року. 

На виробництво одного інструмента у Богдана йде півроку. Майструє у вільний від програмування час. Винахіднику вже не доводиться блукати смітниками у пошуках матеріалів — їх приносять друзі та знайомі. Вже виготовив 15 музичних інструментів. Серед них не лише гітари, а й контрабас, наприклад. Увесь прибуток з продажу інструментів Богдан перераховує на потреби Збройних сил України. 

Читайте також: У столиці відкрили нову мініскульптуру — "Київська складанка" присвячена всім жителям міста

Прямий ефір