Курс валют на 2021 рік: експерт назвав прогнози (ВІДЕО)

Фото с сайта uacrisis.org

Яким буде курс валют наступного року, передбачити складно через кризу, викликану епідемією коронавірусу. Проте, за прогнозами Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, середньорічний курс гривні до долара в 2021 році не перевищить 29 грн/дол.

Про це заявив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський в ефірі програми "На самом деле: мир" на телеканалі "Дом".

"Сьогодні в Україні, на відміну від багатьох країн, існує досить високий рівень невизначеності. Ми до кінця не знаємо, що у нас буде з коронавірусом і як це вплине на економіку. Ми до кінця не знаємо, як ми будемо відновлювати економіку. За оцінками нашого інституту, середньорічний курс наступного року становитиме приблизно 28,4-28,5 грн за дол.", — зазначив він.

Водночас, вважає Бураковський, ситуація на українському валютному ринку залишається стабільною. Зокрема тому, що Україна не прострочила виплати за зовнішніми боргами.

"Ми досить непогано пройшли цей рік щодо обслуговування наших зовнішніх боргів, не зірвали жодного платежу. Ми заплатили приблизно 5,5 млрд дол. у цьому році, і це говорить про нашу стабільність", — зазначив він.

Як раніше повідомлялось, прогнози експертів свідчать про те, що наступний рік буде роком зростання, зокрема й для економіки України.

Читайте також: ВР ухвалила проєкт держбюджету-2021

Прямий ефір