Кравчук назвав покроковий план деокупації Донбасу

Леонид Кравчук. Фото: leonid-kravchuk.com.ua

Українська делегація Тристоронньої контактної групи представила “План спільних кроків”. Детальніше про те, що означає цей план, розповів голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу “Дом”.

“Що потрібно робити: припинити воювати. Далі – вивезти з непідконтрольної території тих, хто воює – чужинців, які приїхали туди воювати і заробляти. Розформувати збройні об’єднання, які використовують зброю для продовження війни. Розформувати на підставі закону”, – зазначив він.

“Наступний крок – повна демілітаризація територій і амністія в широкому плані. Тобто амністія не всіх і вся, а амністія стосовно тих, хто змушений був у цих умовах жити, але не є військовим злочинцем. Але це буде робитися за законом. Не можна невинних людей притягувати до відповідальності, карати”, – вважає глава української делегації.

Він також зазначив, що в цих питаннях важливо прислухатися до думки всіх сторін, зокрема жителів окупованих територій.

“Усе має бути за законом і з урахуванням думки тих людей, які там живуть. Вони краще за всіх знають, хто і що робив у цих складних умовах. Потім вирішимо питання про вільну економічну зону, про відновлення економіки, екологічні проблеми. Там зайшло все настільки глибоко і серйозно, що сподіватися на швидкі рішення неможливо”, – додав Кравчук.

Прямий ефір