Як не переплачувати за опалення, якщо в квартирі холодно, порадила юристка (ВІДЕО)

Фото: Depositphotos

Якщо температура в квартирі нижче +18 градусів, то власник житла має право на перерахунок вартості послуг за опалення. Якщо ж температура нижче +12 градусів — рахунок за опалення взагалі не повинен виставлятися. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла юристка, перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.

Згідно з нормами, температура у житлових приміщеннях повинна бути не нижче +18 градусів для звичайних кімнат і не менше +20 градусів для кутових кімнат.

"Будь-яке відхилення або надання послуг не в повному обсязі дає підставу для перерахунку платежів за теплопостачання. І якщо в звичайній кімнаті температура становить + 12-18 градусів або + 14-20 градусів в кутовій — це є відхиленням і підставою для звернення за перерахунком оплати за цю послугу", — зазначила юристка.

Тобто якщо в квартирі температура +18 градусів і вище — необхідно оплачувати повну вартість послуг. Якщо ж нижче, тоді застосовується наступна градація;

  • при +17 градусах у денний час громадянин має право сплатити тільки 95% від тарифної вартості:
  • +16 градусів — 90% від тарифної вартості;
  • +15 градусів — 85%;
  • +14 градусів — 80%;
  • +13 градусів — 75%;
  • +12 градусів — 70%;
  • нижче +12 градусів — за опалення по рахунках можна не платити.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 5 липня 2005 року, в разі відхилення температурного режиму громадянин повинен повідомити про це (усно або в письмовій формі) постачальнику послуги (контакти постачальника вказані у договорі на надання послуг).

Читайте також: Як пенсіонерам ОРДЛО продовжити дію картки "Ощадбанку", розповіла юристка (ВІДЕО)

Також постачальнику можна подати заявку (усно або письмово) про проведення спостереження за відхиленнями від норми. Письмова заява обов'язково реєструється у відповідному журналі, вона повинна бути взята в обробку протягом трьох робочих днів.

"Якщо відхилення зафіксовано, вам повинні перерахувати платіж у розмірі 5% на кожен градус відхилення. Але якщо температура в житловому приміщенні +12 градусів чиі нижче, то нарахування за оплату теплоенергії не повинні взагалі відбуватися", — підкреслила експертка.

Якщо ж результати перевірки не влаштовують і температура в квартирі все одно нижче встановлених показників, можна подати заявку на повторну перевірку.

"За її підсумками складається акт-претензія про неправильне, неповне або неякісне надання послуги з теплопостачання", — повідомила Оксана Василяка.

Таким чином, якщо в квартирі холодно, необхідно:

  • повідомити виконавця послуг;
  • виконавець повинен перевірити якість послуг, що надаються. Якщо не згодні з перевіркою, її проведуть повторно, але вже з представниками місцевої влади, об'єднання споживачів;
  • після перевірки на руки видадуть акт, а суму в платіжках перерахують.

"Якщо ж на підставі цього акту не вдалося вирішити проблему і вам відмовлено в перерахунку, то ви можете вирішувати свої проблеми далі вже в судовому порядку, оскаржуючи цю відмову", — резюмувала Оксана Василяка.

Читайте також: "Имею право": як розірвати шлюб з мешканцем окупованої території (ВІДЕО)

Прямий ефір