Інтернетпортал про злочини на тимчасово окупованих територіях з’явиться в Україні

В Україні створять інтернетпортал, де розміщуватиметься інформація про ключові події та злочини на тимчасово окупованих територіях Криму та в ОРДЛО.

Про це повідомляє пресслужба президента України, інформує "Дом".

Меморандум, результатом якого стане створення інтернетпорталу, підписали Представництво президента України в АР Крим, Офіс генпрокурора, Український інститут національної пам’яті, Міжнародний фонд "Відродження" і Центр дослідження безпекового середовища "Прометей". Документ покликаний об'єднати зусилля задля збереження задокументованих фактів про злочини на окупованих територіях.

"За дорученням президента України та з метою відновлення територіальної цілісності України, деокупації та реінтеграції АР Крим та міста Севастополя команда Представництва системно працює в напрямку запровадження політик та засад перехідного правосуддя. Право кожного знати правду про події окупації Криму є, безумовно, одним з важливих та обов’язкових елементів нашої роботи в цьому напрямку", — зазначив постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.

На онлайнресурсі можна буде знайти свідчення очевидців, архівні джерела, інформацію ЗМІ, рішення і резолюції міжнародних організацій, а також фото- та відеоматеріали.

Фото ОП

Як розповів глава УІНП Антон Дробович, на сайті спочатку розмістять перші 30 історій про злочини, скоєні на тимчасово окупованих територіях. Пошук на інтернетпорталі буде налаштований за особами, місцями та часом.

Інформація, яку розміщуватимуть на порталі, базуватиметься на офіційних даних. Так, в основу онлайнресурсу покладуть результати роботи Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора, а також факти та свідчення, які були задокументовані неурядовими організаціями.

З початку 2014 року на тимчасово окупованих територіях України зафіксували понад 20 тисяч кримінальних правопорушень, серед яких також воєнні злочини і злочини проти людяності, зазначив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Читайте також: Як жителів ОРДЛО будуть вакцинувати від COVID-19, розповів Резніков (ВІДЕО)

Прямий ефір