"І на оновленій землі...": українці в окупації публікують світлини з поезією Кобзаря (ФОТО)

Ілюстративне фото: freepik.com

Сьогодні, 9 березня, в день народження Тараса Шевченка активісти руху спротиву оприлюднили світлини з його поезією, зроблені у тимчасово окупованих містах України. Про це повідомляє “Дім” із посиланням на “Жовту стрічку”.

Активісти зазначають, що сьогодні у думках багатьох українців звучать рядки з Кобзаря.

На фото, зроблених у тимчасово окупованих українських містах, можна побачити рядки з вірша Шевченка “І Архімед, і Галілей…” 1860 року.

“І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі”.

“Ці слова, написані понад століття тому, актуальні й сьогодні. Навіть в умовах окупації активісти руху “Жовта стрічка” нагадують: “Борітеся — поборете”, — наголошують в організації.

Активісти публікують світлини з низки українських міст: Донецька, Луганська, Фащівки, Мелітополя, Сімферополя, Алушти та Севастополя.

Нагадаємо, з нагоди дня народження Кобзаря до українців звернувся керівник Офісу президента України Кирило Буданов, наголосивши, що не кожній нації випадає доля подарувати світові подібну постать. За його словами, Шевченко змалював Україну ніби поза часом і залишив віковічні настанови для нащадків.

“Борітеся, поборете. Кайдани порвіте. І вражою злою кровʼю волю окропіте. Ми виконуємо його "Заповіт" щодня. Україна бореться заради того, щоб на оновленій землі врага не було супостата. Шевченко є тим, хто обʼєднує наше прагнення до волі. Хто оспівав нашу боротьбу, любов до України і проніс цей епос крізь віки. З Днем народження, Тарасе! Поборемо!”, — наголосив Кирило Буданов.

Читайте також: "Борітеся — поборете!": сьогодні відзначаємо 212-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка

Медіа-партнери
Прямий ефір