Ліцеїсти Києва проти ліцеїстів Вінниці: інтелектуальна боротьба Вінницького технічного проти Київського "Престижу" у вікторині "Ліс рук"

У першому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні Вінницького технічного ліцею та ліцею "Престиж" із Києва. 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Допоміг визначити переможця новий ведучий вікторини — Максим Узол.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

  • "Бліц" — 1 бал;
  • "Що за слово" — 2 бали;
  • "Експеримент" — 3 бали,
  • "Дуель капітанів" — 4 бали;
  • "Коронна тема" — 10 балів.

Вінницький технічний ліцей — №1 серед навчальних закладів міста. Тут надають допрофесійну підготовку з предметів, які оберуть самі учні, та поглиблено вивчають фізику, економіку, моделювання, інформатику. Групи в ліцеї поділяються за профілем навчання. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: президент ліцею Максим, прем'єр-міністр Бажана, призер всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій Вова, майбутня економістка Таня, експертка з правознавства, математики та історії Каріна.

Учні Київського ліцею "Престиж" вчаться повний день. Це заклад із поглибленим вивченням англійської мови та технічних предметів. Тут навчається близько 300 дітей, а тому вчителі мають змогу приділити достатню кількість уваги кожному. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: стипендіатка КМДА та переможниця олімпіад з математики Поліна, фанат програмування та алгебри Ілля, призерка олімпіад з англійської мови Кіра, експерт з математики Вова та Роман, який мріє досліджувати космос, а тому поглиблено вивчає фізику, математику та іноземні мови.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали, скільки областей в Україні, яка країна отримала свою назву саме завдяки географічному розташуванню, з якого дерева отримують латекс, хто першим використав телескоп для спостережень за небесними світилами та інші. У цьому раунді перемогу здобув ліцей "Престиж".

У розділі "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам слова, не називаючи їх та спільнокореневі варіанти. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Випускники Вінницького технічного ліцею відгадали за цей час 13 слів (на 6 більше), чим вибороли перемогу у раунді.

Під час "Експерименту" комндам дали практичне завдання з хімії. Маючи перед собою колбу з водою, яйце, цукор, крохмаль та сіль, вони мали зробити так, щоб яйце опинилося у воді не на дні, а чітко посередині посуду. Це за допомогою солі вдалося вихованцям "Престижу".

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. Роману та Володимиру довелося за одну хвилину дати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Ромі з "Престижу" вдалося обійти опонента на один бал та принести своїй команді перемогу у цьому раунді.

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: українська мова, алгебра, історія України та всесвітня історія, зарубіжна література, фізика, географія та секрет. Під кожною з них — одне питання, на яке треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає, але на обговорення дається 30 секунд. Деякі з питань:

  • Як звучить теорема Вієта?
  • Яке значення має фразеологізм "Аж брати в себе око"?
  • Президентом якої країни у 1952 році запропонували стати Альберту Енштейну?
  • Внаслідок чого було укладено Білоцерківський договір?

Найбільше правильних відповідей у цьому раунді (3) дали випускники "Престижу". І саме вони з загальним рахунком 18:2 перемогли у вікторині "Ліс рук".

Дивіться шоу "Ліс рук" на телеканалі "Дім" щосуботи о 18:00, а також на сайті та YouTube-каналі "Дім".

Медіа-партнери
Прямий ефір