Київський "Інтелект" проти бориспільської "Перспективи": змагання ліцеїстів у вікторині "Ліс рук"

У третьому випуску другого сезону пізнавального проєкту "Ліс рук" в інтелектуальному батлі зійшлись учні ліцею "Інтелект" із Києва та ліцею "Перспектива" з Борисполя. 11-класники відповіли на запитання із ЗНО та НМТ різних років, аби довести, що саме вони є найрозумнішими, а їхня школа — найкращою. Допоміг визначити переможця ведучий вікторини Максим Узол.

Вікторина складається з 5 раундів. Від раунду до раунду умови та запитання ускладнюються. Перемога в різних раундах приносить команді різну кількість балів:

  • "Бліц" — 1 бал;
  • "Що за слово" — 2 бали,
  • "Експеримент" — 3 бали,
  • "Дуель капітанів" — 4 бали,
  • "Коронна тема" — 10 балів.

Учні ліцею "Інтелект" із Києва вивчають 11 предметів шкільної програми англійською мовою. Він був визнаний найкращим навчальним закладом України за результатами ЗНО-2019. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: поціновувачка декламування поезії Ліза, експертка з біології та англійської мови Злата-Марія, фанат баскетболу Артем, шанувальниця математики Женя, починаючий електронний музикант та майбутній дипломат Матвій.

Серед учителів бориспільського ліцею "Перспектива" імені Володимира Мономаха є три заслужені вчителі України. У закладі реалізується два інноваційні проєкти: науково-педагогічний "Інтелект України" та "Світ чекає крилатих" — про нетрадиційний підхід до методики викладання предметів. У вікторині "Ліс рук" взяли участь: волейболіст та тхеквондист Артем, Таня — яка прочитала понад 300 книг зі шкільної бібліотеки, Іван — який займається народними танцями понад 12 років та мріє стати лікарем, Катерина — яка обожнює навчатися, Максим — який має заслуги в навчанні, олімпіадах та наукових роботах.

У Бліц-раунді одинадцятикласники відповідали, скільки коренів у слові "законодавча", як називається процедура усунення президента з посту за статтею 111 КУ, який найвідоміший псевдонім Миколи Фітільова, як називається сила, з якою Земля притягує до себе тіла та інші. У цьому раунді перемогу здобув ліцей "Інтелект", відповівши правильно на п'ять питань.

У розділі "Що за слово" членам команд довелося по черзі пояснювати своїм колегам терміни, не називаючи їх та спільнокореневі слова. Пропускати слова не можна, кожна команда має 3 хвилини. Випускники ліцею "Інтелект" відгадали за цей час 10 слів (на 5 більше), чим вибороли перемогу у раунді.

Під час "Експерименту" командам дали практичне завдання з фізики. На столах команд з'явилися вода, крохмаль, желатин, агар-агар, олія, харчова сода та зубна паста. Відомий у соцмережах вчитель фізики та інформатики Руслан Циганков попросив учнів зробити таку ж особливу рідину, яку приніс у посудині з собою. Коли в неї кинути металеву кульку, вона не одразу опускається на дно, а спочатку вдаряється і відскакує. Також на поверхню цієї рідини можна покласти дерев'яну дощечку і забити в неї цвях. Учні ліцею "Інтелект" одразу зрозуміли, що це "неньютонівська рідина" і для її виготовлення в домашніх умовах необхідний крохмаль. Це принесло їм перемогу.

Раунд "Дуель капітанів" — це випробування на швидкість та загальну ерудицію. Лізі з "Інтелекту" та Максиму з "Перспективи" довелося по черзі за одну хвилину дати якомога більше відповідей на питання з різних предметів. Максим обійшов опонентку на три бали (5:2), чим приніс своєму навчальному закладу перемогу у цьому раунді.

Останнім раундом стала "Коронна тема" з можливістю здобути 10 балів. Команди по черзі обирали тему з наведених на екрані категорій: право, історія України, українська література, англійська мова, хімія, фізика, біологія та секрет. Під кожною з них — одне питання, на яке треба дати відповідь. Варіантів відповіді немає. На обговорення дається 30 секунд. Деякі з питань:

  • Як називалася перша газета українською мовою?
  • Скільки зубів у черепахи?
  • До якого напряму літератури належить новела В. Стефаника "Камінний хрест"?
  • Хто в казці "Колобок" вчинив найтяжчий злочин?
  • Який метал входить до складу хлорофілу та надає листям зеленого кольору?

Випускники ліцеїв "Інтелект" та "Перспектива" дали однакову кількість правильних відповідей у цьому раунді — 4:4. Проте, за підсумками попередніх завдань, команда "Інтелекту" перемогла у вікторині "Ліс рук".

Попередні випуски програми "Ліс рук": 

Прямий ефір