Хто отримав відзнаку почесного амбасадора України у 2025 році — деталі з церемонії

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у церемонії вручення відзнаки "Почесний амбасадор — 2025". Серед відзначених — Саміт перших леді та джентльменів, Ukrainian Freedom Orchestra, Кейлін Робертсон, Олександр Усик та інші. Про це повідомляє "Дім" з посиланням на Офіс президента.

"Вдячна за співпрацю в наших спільних проєктах культурної дипломатії: в умовах боротьби за виживання кожне українське слово, книга, фільм чи вистава, кожне знання про Україну, донесене за її межами, також допомагає нашій обороні, бо руйнує брехню, фейки, непорозуміння і невігластво навколо нас", — наголосила перша леді.
Так, під час заходу відбулося вручення відзнак почесним амбасадорам — українським та іноземним громадянам, які в час повномасштабної російської агресії зробили вагомий внесок у просування позитивного іміджу та посилення підтримки України на міжнародній арені.
Зокрема, відзнаки отримали:
- Ukrainian Freedom Orchestra у номінації "Культурна дипломатія";
- боксер Олександр Усик — у "Спортивній дипломатії";
- журналістка Фелісіті Спектор — у "Кулінарній дипломатії";
- компанія "МХП" — у "Економічній дипломатії";
- команда факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія" — у "Науково-освітній дипломатії";
- журналіст Кейлін Робертсон — у "Цифровій дипломатії";
- День вишиванки — у "Культурній спадщині".
Також відзнаку у номінації "Експертна дипломатія" здобув Саміт перших леді та джентльменів, створений з ініціативи першої леді України у 2020 році.
"Хочу подякувати моїм колегам — першим леді та джентльменам світу — за послідовність, рішучість, бажання діяти для захисту та благополуччя людей, за дієву підтримку України й справедливості. А також хочу подякувати команді саміту, яка не просто організовує, а проживає кожен наш захід і проєкт. Це, напевне, і є справжнє амбасадорство — коли живеш тим, що робиш. Присвячуємо і цю нагороду, і нашу роботу Україні та її людям", — сказала Олена Зеленська
Крім цього, перша леді також відзначила роль Міністерства закордонних справ і дипкорпусу в розвитку Глобальної коаліції українських студій, яка об’єднує 60 учасників із 23 країн.
Читайте також: "Звичайні люди надзвичайної сили": в Україні заснували премію для працівників енергетичної галузі














