Держава дає соціальну допомогу дітям-переселенцям від народження і до 23 років, – Мін’юст (ВІДЕО)

Внутрішньо переміщені особи мають фінансову допомогу від держави, безкоштовне навчання, відповідні стипендії, безкоштовне проживання.

Про це у програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом” сказала Валерія Коломієць, заступник міністра юстиції України.

“Сума допомоги розраховується на сім’ю: якщо дитина в сім’ї до 18 років – виплачують близько тисячі гривень на місяць, дитині з інвалідністю – близько 2,5 тисяч гривень на місяць”, – зазначила вона.

Для того щоб дізнатися про всі пільги, права та можливості для внутрішньо переміщених осіб, Коломієць порадила в першу чергу звертатися до Центрів безоплатної правової допомоги, які розташовані в кожному населеному пункті.

“Якщо все-таки людина є внутрішньо переміщеною або, можливо, вона щойно приїхала з непідконтрольної території, потрібно звертатися до Центрів безоплатної правової допомоги. Чому? Тому що саме юристи Центрів безоплатної правової допомоги можуть розповісти про всі можливі права, пільги, можливості, які дає держава, виходячи з того, що саме хоче ця людина – отримати соціальну допомогу, піти вчитися, знайти роботу. Можливо, є якісь більш полегшені можливості. Або, можливо, вона навіть не знає, що ще може і які ще права у неї є”, – пояснила Коломієць.

Прямий ефір