Фотовиставку про матерів та дружин захисників представили у київському метро

На станції метро “Золоті ворота” стартував мистецько-документальний проєкт “Горизонти надії”, присвячений жінкам, які чекають рідних із полону, шукають зниклих безвісти або переживають втрату. Експозиція приурочена до Дня матері, інформує “Дім” з посиланням на “Вечірній Київ”.
Виставка містить 30 світлин та історій, які розповідають про незламність українських родин. Мета організаторів — дати публічний голос сім’ям, чиє життя змінило вторгнення Росії в Україну.

“Ця ініціатива фотовиставки виникла завдяки тому, що ми маємо зберігати цінності української нації — те, за що стояли наші захисники, те, за що вони стоять зараз на полі бою, у полоні або в невідомості. Це наша історія, яку ми маємо берегти і примножувати. У цих світлинах — увесь біль і життя кожної жінки. А за кожною з них стоять сотні матерів, які підтримують і йдуть поруч”, — зазначила представниця громадської організації “Жінки роду” Ірина Таранова.

Працівниця метрополітену Оксана Никифорук наголосила, що сила героїнь проєкту відчувається крізь біль, а ці історії можуть стати точкою опори для багатьох відвідувачів.
Начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, секретаріату уповноваженого Міністерства внутрішніх справ Дмитро Богатюк акцентував, що подібні ініціативи допомагають говорити про проблему зниклих безвісти та полонених на рівні суспільства і країни.

“Це одна, напевно, з найкращих виставок, які мені доводилося бачити. Особливість у тому, що емоції передані не через самих захисників чи захисниць, а через їхніх найдорожчих — матерів, дітей, дружин”, — зауважив Богатюк.
Громадська активістка Софія Черепанова, яка втратила брата на війні, наголосила, що представлені світлини символізують тисячі подібних історій по всій Україні. Вона зазначила, що сьогодні саме жінки є тією невидимою, але незламною опорою, на якій тримається суспільство. За словами активістки, материнська любов у цих роботах виявляється сильнішою за страх і втрату, даючи сили рухатися далі попри пережите.
Експозиція триватиме до 25 травня.
Читайте також: Виставку про позивні українських військових відкрили до Дня піхоти в Києві (ФОТО)
Нагадаємо, у Києві, у Національному ботанічному саду імені Гришка, відкрилася вулична фотовиставка “Обличчя піхоти”, присвячена воїнам Сухопутних військ Збройних сил України.














