ЄС визнав прогрес України у здійсненні реформ: заява

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський, очільник Європейської ради Шарль Мішель та віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель виступили зі спільною заявою за підсумками 22-го Саміту Україна – ЄС.

Про це інформує пресслужба ОП.

ЄС підтвердив відданість зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції з Україною на основі Угоди про асоціацію та передбаченої нею Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Європейські партнери нагадали, що підтримка у розмірі 190 млн євро та програма макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро, яку виділили Україні для подолання пандемії COVID-19, значно перевищує допомогу, надану іншими країнами.

Також сторони обговорили імплементацію Угоди про асоціацію з моменту набрання нею чинності у вересні 2017 р. після рішення глав держав та урядів ЄС у грудні 2016 року.

У цьому контексті Брюссель привітав євроінтеграційні прагнення нашої держави.

Євросоюз визнав прогрес України у здійснені реформ. Особливо, йдеться про земельну реформу, ухвалення закону про регулювання банківської діяльності та децентралізацію. ЄС вітає початок роботи Вищого антикорупційного суду.

“Ми домовилися про важливість прискорення та посилення зусиль щодо реформ, зокрема судової влади та боротьби з корупцією, забезпечуючи сильні й незалежні антикорупційні інституції. Ми привітали поновлене зобов’язання України боротися з впливом приватних інтересів (“деолігархізація”), – йдеться у заяві.

Європейські партнери запевнили, що продовжуватимуть підтримувати Київ у протидії гібридним загрозам та боротьбі з дезінформацією. Також вони у черговий раз засудили агресію Росії, закликали Кремль надати доступ міжнародних організацій та правозахисників до окупованих територій, у тому числі, до Криму.

Брюссель вимагає негайно звільнити всіх незаконно затриманих та ув’язнених громадян України на Кримському півострові та у Росії, включно з кримськотатарськими активістами.

Прямий ефір