Джо Байден лідирує на виборах президента США (ВІДЕО)

У США триває підрахунок голосів. Кандидат від демократів Джо Байден поки випереджає чинного президента США Дональда Трампа. Але останній вже заявив про підтасовування і фальсифікації. І подав позови з приводу підрахунку голосів у ключових штатах.

З подробицями з США – власний кореспондент каналу "Дом" Олексій Мацука.

У Філадельфії, штат Пенсільванія, відбувається мітинг тих, хто закликає порахувати кожен голос. Люди прийшли на ці збори, щоб упевнитися і якимось способом навіть натиснути на владу штату, щоб голоси кожного, хто проголосував поштою, були враховані.

Пенсільванія – це один із ключових штатів для перемоги того чи іншого кандидата. Тут 20 голосів вибірників. Від результатів в цьому штаті буде залежати багато в чому результат виборів у США.

Передвиборний штаб президента США Дональда Трампа оголосив, що вимагає через суд зупинити підрахунок голосів у Філадельфії. Раніше штаб подав аналогічний позов з приводу голосування у Мічигані.

Привід для позову нестандартний – нібито спостерігачів з боку Республіканської партії не допустили до машин підрахунку голосів на відстань ближче 25 футів. Суд в результаті відмовив у розгляді позову, так як суддя вирішив, що завдання спостерігачів – спостерігати, а не втручатися в процес голосування.

Підрахунок голосів у Пенсільванії триває вже два дні. А в цей час на вулицях міста – демонстрації. Але у Нью-Йорку, Чикаго, Портленді ситуація була ще більш гарячою. Мітингувальники вимагали прозорого підрахунку бюлетенів, які надійшли поштою, адже кожен голос зараз на вагу золота – розрив між кандидатами мінімальний.

Медіа-партнери
Прямий ефір