Дані про можливих замовників вбивства Шеремета отримала поліція

Фото: segodnya.ua

Павло Шеремет, український журналіст, загинув у 2016 році в результаті підриву автомобіля. Відтоді правоохоронці розслідують цю справу, але тільки зараз поліція отримала дані про можливих замовників вбивства журналіста.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції України, інформує телеканал "Дом".

У повідомленні наголошується, що правоохоронці в грудні 2020 року одержали документи й аудіозаписи, датовані 2012 роком. Йдеться про аудіозаписи, які 4 січня були опубліковані в ЗМІ.

З них стає зрозуміло, що вбивство Павла Шеремета планували спецслужби Білорусі ще в 2012 році. Тоді за наказом Олександра Лукашенка представники КДБ країни обговорювали можливість усунення політичних опонентів диктатора, а також мали намір показово використати вибухівку проти журналіста Шеремета.

Наразі слідство Нацполіції отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн. В якій країні будуть проводити слідчі дії — не вказується.

У правоохоронному органі також нагадали, що кримінальне провадження про підрив автомобіля вже передано до суду, а розслідування щодо замовників убивства — це окрема справа.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля в Києві. Кримінальне провадження про вбивство журналіста передали в суд, його розглядає суд присяжних.

Музиканта Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко та військового медика Яну Дугар затримали наприкінці 2019 року за підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета.

Прямий ефір