"Чому я живий?", "Білий олеандр" та "Право на вбивство": з фільмами ефіру каналу "Дом" знайомить Дмитро Слівний

Дмитро Слівний. Фото: kanaldom.tv

У суботу та неділю на каналі "Дом" на вас чекають стрічки: "Чому я живий?" про життя в Маріуполі в часи окупації й нацистського терору, драма "Білий олеандр" та детективний трилер "Право на вбивство". Детальніше про кожен із фільмів в ефірі "Ранку Вдома" розповів оглядач Дмитро Слівний.

"Чому я живий?" — картина режисера Віллена Новака, створена у 2021 році. Це історія величного кохання, заснована на реальних подіях, які сталися у середині ХХ століття в Маріуполі під час Другої світової війни. За сюжетом, 17-річні Фрося і Льончик закохані один в одного, мріють про весілля. Але Фрося — українка, а Льончик — єврей. Батько дівчини проти такого шлюбу. Але прийшла війна, німці, геноцид євреїв. І батько проявив себе як справжня людина.

Цю драму знято по мотивах автобіографічного оповідання Євгена Митька, який народився в Маріуполі у 1930-ті роки та пройшов окупацію.

"У кінотеатрах в Україні "Чому я живий?" зібрала аншлаг, фільм вийшов торік. На прем'єрі більшість глядачів просльозилася, бо цей фільм торкає серця. І поруч з цим місцями веселий, бо там присутній щирий український гумор. А ще дуже класна музика. Фільм досить простий у виконанні, але, в принципі, йому віриш. Єдине, чому не віриш —  це бездоганній українській мові, люди так не розмовляють", — схарактеризував Слівний.

"Білий олеандр" — буде в ефірі "Дому" у суботу. Це драма, фільм 2002 року, режисер Пітер Козмінски. У ролях: Робін Райт, Мішель Пфайффер, Рене Зельвегер, Елісон Ломан та інші.

"У фільмі основні ролі зіграли жінки, причому вони всі — білявки. Там є декілька чоловіків, але вони лише обрамляють жіночі ролі. Фільм знятий за однойменним романом "Білий олеандр" Джанета Фитча. Ця книга дуже популярна, продано півтора мільйона екземплярів", — розповів оглядач.

Дія відбувається у Каліфорнії. Сім'я, яка складається з матері та доньки. Жінка закохується у чоловіка, якій її зраджує, а вона його труїть квітами білого олеандра. Її саджають на 35 років.

"Взагалі "Білий олеандр" — це історія дівчинки, доньки цієї жінки. Після засудження матері дівчинка була у різних прийомних сім'ях, була у спецшколі. Їй 12 років, її становлення, починаючи з 6 років, у фільмі дуже класно показано. Стрічка триває майже дві години. Гадаю, що жінкам сподобається сто процентів, і мені теж фыльм сподобався", — зазначив Дмитро Слівний.

Він уточнив, що стрічка має віковіобмеження — 13+.

"Право на вбивство" — американський фільм в жанрі детектива, від режисера Джона Евнета, з такими акторами в головних ролях як Аль Пачіно, Роберт де Ніро. Фільм вийшов в прокат в США у 2008 році.

Аль Пачіно і Роберт де Ніро грають двох детективів, які вже на пенсії. За сюжетом, вони розкривають останню свою справу. І щось їм натякає на те, що вбивця виконує немов місію — він вбиває тільки поганців (наприклад, наркоторгівця, сутенера, мафіозі).

"Як на мене, це кіно потрібно дивитися лише через те, що там грають Пачіно та де Ніро. Адже режисер — досить середній,  сценарій — нічого незвичайного. А актори зробили свою справу. Ще там грає репер 50 Cent, але з нього актор, чесно кажучи, як і з мене балерина. Він грає наркодилера. Але в цілому, це досить нормальний, такий жвавий кінчик. На неділю — саме то", — повідомив Слівний.

Прямий ефір