Через війну інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років, — Ляшко

Віктор Ляшко. Фото: moz.gov.ua

На конференції з відновлення України (URC2024) у Берліні міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів про вплив війни на людський організм. Зокрема, за даними міністра, інсульти серед українців помолодшали на 10-15 років через війну і стрес, повідомляє "Дім" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Я можу зараз зайти в дискусію і показати цифри збільшення кількості інсультів, до якого призводять саме стресові ситуації, в яких ми перебуваємо. Ми вже сьогодні можемо підтвердити дослідження минулих років, що країні, де триває війна, інсульти молодшають на 10-15 років", — сказав Віктор Ляшко.

За його словами, внаслідок атак РФ в Україні було пошкоджено 1618 медзакладів, ще 214 — зруйновані повністю та не підлягають відновленню. Ціна відновлення медичної сфери України від наслідків повномасштабної війни наразі складає понад 14 мільярдів доларів на найближчі 10 років.

Читайте також: Ukraine Recovery Conference-2024 та міжнародні гранти: інтерв'ю із заступницею міністра у справах ветеранів Оксаною Сивак

Прямий ефір