Бійці ЗСУ проти бійців НАТО: про участь адаптивних атлетів-ветеранів в Games of Heroes розповіли Роман Линдов та Данііл Копілевич

Роман Ліндов та Данііл Копілевич. Скриншот: kanaldim.tv

У листопаді 11 українських адаптивних атлетів-ветеранів ЗСУ, які увійшли до збірної команди "Ігор героїв", взяли участь у міжнародних змаганнях із багатофункціонального єдиноборства в Брюсселі. Українська команда вперше взяла участь в «Іграх Героїв» (Games of Heroes) з початку повномасштабного вторгнення. Причому, збірна України була єдиною, яку представляли військові з важкими пораненнями та ампутаціями. Як адаптивні атлети показали себе у спортивному поєдинку з військовими з різних країн НАТО, у студії "Ранку Вдома" розповіли СЕО проєкту "Ігри героїв" Роман Линдов та менеджер напряму тренувань Данііл Копілевич.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

У чому полягає унікальність цьогорічних змагань?

Линдов: Ми намагаємося привернути увагу аудиторії, а саме поранених ветеранів, до нашої нової програми реабілітації. Вона відбувається завдяки фізичній активності, спорту. Тож ці змагання потрібна нам, щоб заявити світу про себе. Наш проєкт працює вже вісім років, але цього разу, починаючи з повномасштабного вторгнення, ми спрямовані саме на відновлення та реабілітацію ветеранів.

 У яких категоріях оцінювали атлетів?

Линдов: Атлети змагалися в одній категорії. Кроссфіт. Це функціональне багатоборство, яке включає в себе дуже багато різних видів спорту: важка та легка атлетика, вправи з вагою власного тіла, штанги, гирі, гантелі, лазять на канатах залазять. Під змагання пишуть різні комплекси. Наприклад, може бути три комплекса. В трьох комплексах може бути 10 чи 11 різних вправ. Перший комплекс, наприклад, чотири вправи. Ти маєш зробити, наприклад, якомога швидше. В другому комплексі ти маєш зробити якомога більше повторів, тобто це все комбінується. Тому це надзвичайно цікаво і продуктивно. В нашому випадку — це атлети, як два місяці готувалися за нашою програмою. Ми розуміли їхні здібності і намагалися під них зробити гарні комплекси, щоб вони продемонстрували свої вміння.

 Розкажіть про наших учасників та їхні успіхи в "Іграх героїв". 

Линдов: В першу чергу наших учасників зараз цікавить саме відновлення та реабілітація. Тобто більшість з них змагалися для того, щоб відчути командний дух, для того, щоб побачити, що є багато таких самих людей з такими самими проблемами, як у них. Це зараз дуже важливо. Кожен з учасників зазначив, що це відчуття команди, причетності до нової спільноти, це надзвичайно важливо.

Що ви робили два місяці? Як саме готувалися?

Копілевич: В нас є багато тренерів, які займаються цією підготовкою. Взагалі в нас є безплатні тренування для адаптивних атлетів, як ми їх називаємо. Якщо вони на початковому рівні, то вони займаються з нами безплатно. Ми готуємо, якщо в них є бажання змагатися, до цього рівня теж треба дійти, то вони готуються прицільно саме на змаганнях.

Линдов: У нас є сертифіковані тренер, які написали програму спеціально для наших атлетів, враховуючи кожне поранення. Тобто якщо це людина там без коліна чи без кисті, то у них будуть різні тренування. В мене ампутована кисть, я сам це все проходив. Я теж був учасником гри з Ігор Героїв. Зараз я керівником проєкту. Я брав участь і в всеукраїнських, і міжнародних змаганнях. В мене зайняло дуже багато часу зрозуміти можливості свого організму після поранення. Насправді наш проєкт пропонує займатися вже, замість того, щоб витрачати час на вивчення своїх можливостей. У нас є досвід того, як правильно відновлюватись з тими чи іншими ампутаціями та травмами.

Як можна доєднатися до вашого руху?

Копілевич: Ми створили безплатну програму тренувань для адаптивних атлетів. Будь-який ветеран, який хоче займатись спортом після реабілітації, може долучитися. Перед тим, як почати займатися, треба заповнити анкету. Це дуже важливо, адже ми перевіряємо ретельно їхній фізичний стан, чи є досвід заняття спортом, який стан серцево-судинної системи. Цей аналіз допоможе зрозуміти, чи може ветеран займатися за нашою програмою. Вона не складна, починається з азів. Не потрібно ніякого обладнання для початку. Це два місяці. Якщо є охота, то можна продовжувати тренування до шести місяців.

Особливість програми полягає в тому, що її складали єдині сертифіковані в Україні адаптивні тренери. Юлія Копаль — головна тренерка та Валерій Кисіль. Ми гарантуємо, що ветерани можуть безпечно займатися, тому що це дуже важливо. В них нове тіло.

Другий аспект — це особистий підхід до тренувань. Ми пропагуємо особистий підхід, адже у ветеранів з'являються нові потреби тіла. Кожен ветеран, який записується на цю програму, він не тільки отримує відео тренувань, а також консультацію з тренером. Також є домашні вправи. Вони обов'язкові, тому що ми слідкуємо за прогресом. Це потрібно для того, щоб покращувати стан ветерана.

 Ви організували візит наших атлетів до штаб-квартири НАТО. Чи сподобалася така екскурсія ветеранам?

Линдов: Цей візит тривав з 6 по 10 листопада. Ми відібрали 11 атлетів, які вже займаються за нашою програмою та виявили бажання поїхати в штаб-квартири НАТО. Вони відвідали Європарламент. Навіть відкривали одну сесію, де було понад 500 депутатів. Вони відчули неймовірну підтримку євродепутатів на місці. Кожен, хто там був, зазначав, що відчувалася підтримка європейцями українського ветерана. Це дійсно надихнуло їх на нові звершення та довело, що життя продовжується. Нічого не втрачено.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір