Безплатне навчання цивільних від Victory Drones: про ТЦК, рекрутинг та керування дронами розповів Ігор Борохович

Навчання FPV пілотів. Фото: victory-drones.com

Команда проєкту Victory Drones за підтримки Благодійного фонду United Help Ukraine та за сприяння Міністерства оборони України запрошує на безплатну програму технологічної підготовки цивільних, готових до підписання контракту із ЗСУ. Всі деталі цього проєкту у "Ранку Вдома" дізнаємося від керівника підготовки Victory Drones Ігоря Бороховича.

Ведучі — Ольга Фанагей-Баранова.

Розкажіть, на кого адресована програма?

— Це програма для цивільних, які хочуть стати на захист України підписавши контракт з ЗСУ.  Для тих, хто прагне  якісно підготуватися до цього та отримати навички роботи з дронами та потрапити на посаду в конкретний підрозділ, де будуть використовувати знання за призначенням. Військові, які тримають зараз фронт, чекають підмоги. Повинна бути ротація. Відповідно ми маємо готувати нові кадри, аби посилити армію фаховими спеціалістів.

Розкажіть, будь ласка, чи пов'язаний проєкт з ТЦК?

— Так, і ні. Всі думають, що ТЦК — це велике зло. насправді там є дві структури — мобілізаційний відділ та рекрутинг. Наша робота пов'язана з рекрутинговим відділом, який допомагатиме нам супроводжувати рекрутів. Ми нікуди не передаємо дані людей. Передавати дані ми зможемо за згодою сторін. У нас вже відбувся пілот, ми зрозуміли свої  слабкі та сильні сторони. Ми проводили онлайн мітинг з представниками різних військ, які розповідали про умови праці.  Ми не передаємо даних. Це під забороною у нас.

Які вимоги висуваються до кандидатів?

— Це не вимоги, це бажання. У кандидатів повинно бути бажання, мотивація та розуміння того, що воювати будемо всі. Нам потрібно готуватися до цього. По віку вимога одна — згода батьків від тих, кому ще не виповнився 21 рік. Приймаємо кандидатів віком до 45 років. Старших кандидатів теж можна залучати до навчання, зокрема, як майбутніх інженерів. Якщо людина з тих чи інших причин не може літати, то вона зможе ремонтувати техніку.

Розкажіть, будь ласка, це навчання платне чи безплатне?

— Це навчання безплатне для рекрутів. Фінансує цей проєкт наш партнер — це United Help Ukraine.  Загалом нас підтримує Міноборони.

Скільки триває програма? В якому форматі відбуваються ці заняття?

— Підготовка ділиться на кілька етапів. Перший етап — реєстрація на сайті. Маємо велике бажання змінити гендерну нерівність, аби жінкам дозволяли брати участь в бойових діях, щоб вони були на бойових посадах. Ми хочемо дати можливість жінкам бути операторками БПЛА та робити цю справу на рівні з чоловіками.

Перший етап — це 10 модулів розділені на 35 годин. Після кожного модуля буде тестування. Якщо людина набрала понад 80%, тоді переходить на наступний етап. Після цього ми його перевіряємо через службу, він чи вона підписує документи та ми переходимо на новий етап. Це дев'ятиденний теоретично розширений блок.

Після цього починається практичний блок. Він триває 15-17 днів, залежно від погодних умов та дозволу на польоти. Там обов'язково буде так мед, кілька днів — психологічна допомога. Ми даємо максимально корисної інформації для фронту. Загалом це близько місяця навчання.

Розкажіть, будь ласка, ще про ваш проєкт "Путівник воїна".

— Це така коротка інструкція з підготовки цивільного до служби. Це поради, які наша команда зібрала в одному місці для тих, хто мобілізується. Він у вільному доступі. Це така енциклопедія, де зібрана інформація.

Сам курс "Застосування технологій в умовах війни" закритий, його немає у вільному доступі. На цей курс зареєстровано понад 100 000 військовослужбовців. За два роки існування ініціативи Victory Drones  практичне навчання за цим курсом пройшло понад 65 000. Наші групи працюють на виїзді від Чернігова до Ізмаїла.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір