"Лінія іспанського кіно": програмний директор фестивалю Ілля Дядик відкрив усі секрети

Ілля Дядик. Скриншот: kanaldim.tv

З 20 по 26 червня в столиці триватиме фестиваль "Лінія іспанського кіно". Захід проводять Посольство Іспанії в Україні та Іспанська агенція з міжнародного співробітництва з розвитку у співпраці з кінокомпанією "Артхаус Трафік". Що зможуть побачити фанати кіно під час фестивальних показів, дізнаємося у "Ранку Вдома" від програмного директора фестивалю "Лінія іспанського кіно" Іллі Дядика.

Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова.

  Розкажіть, будь ласка, про фестиваль іспанського кіно, його формат та історію.

— Фестиваль проходитиме в цьому році вдев'яте. В нас була пауза на декілька років. В силу різних обставин, але торік ми змогли повернутися. Іспанське кіно різноманітне та дуже насичене. Фестиваль проходитиме у двох містах у Києві та Львові. Ми покажемо підбірку найкращого кіно з цієї країни. Фестиваль в Києві проходитиме з 20 по 26 червня в кінотеатрі "Жовтень". В програмі чотири фільми, три нових і один ретроспективний показ супер класики.

Що це буде за фільми? Чим вони привабливі для українського глядача?

— Відкриває фестиваль фільм "Навпаки". Це прям супер свіжа картина з Каннського кінофестивалю від відомого іспанського режисера Ханаса Труеби. Думаю, ті, хто слідкує за тим, що відбувається в Іспанії, знають цього режисера. Це дуже проста комедійна історія. Пари розлучаються, і вони вирішили, що треба святкувати не одруження, а розлучення, тому що це двері в майбутнє, в нові можливості. Що з цього вийшло — прийдіть та подивіться 20 червня в кінотеатрі "Жовтень".

Інший фільм "Одне кохання". Буде також анімація для дорослих. Це картина "Вони вбили піаніста" від режисерів відомої анімації "Чіко і Ріта". Цей ретроспективний класичний показ фільму Педро Альмодовара "За що мені це". Картину зняли в 1984 році. Тож ми святкуємо 40 років картині. Самому режисеру Педро Альмодовару цього року виповнюється 75 років. Тож у нас є дві причини поглянути це кіно.

Коли чекати на фестиваль львів'янам?

— У Львові ми будемо показувати фестиваль в жовтні. Буде така велика пауза, тож треба почекати. Так вийшло.

Як ви взагалі оцінюєте інтерес українського глядача до іспанського кінематографа за ці роки проведення фестивалю?

— Навіть без фестивалю до нас періодично приїжджають іспанські фільми в прокат. Тобто такі фільми показувалися й до фестивалю. Всі знають відомих іспанських акторів, які знімаються в Голлівуді. Це Пенелопа Крус та Хав'єр Бардем. Так чи інакше широкий загал в Україні сьогодні знайомий з кінематографом цієї південної країни. Та зможе познайомитися ще детальніше під час фестивалю, який триватиме з 20 по 26 червня відбудеться у київському кінотеатрі "Жовтень".

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір