Без палива, води, світла і туристів: що відбувається в окупованому Криму (ВІДЕО)

У тимчасово окупованому Росією Криму дедалі більше проблем. Ще нещодавно місцеві стояли у чергах за бензином, а тепер пального майже не залишилося. Натомість великі черги утворилися на виїзд з півострова. До паливної кризи додалися перебої зі світлом, водопостачанням та постачанням товарів. Окупаційна влада запроваджує нові обмеження для економії ресурсів. Як живе Крим в умовах наростання проблем та до чого це може призвести — у сюжеті “Ранку Вдома”.
Ще кілька днів тому на автозаправних станціях в Криму шикувались довжелезні черги з охочих нагодувати свої машини хоча б кількома літрами бензину. Тепер черг немає. Бо бензину теж вже немає.
Окупаційна влада повідомила, що найближчим часом заправлятимуть лише транспорт екстрених та спеціальних служб. А ось куди черги є, так це... на виїзд з Криму. Найбільші - біля незаконного так званого Керченського мосту. Адже іншого сполучення з материком майже не залишилось. Мости з окупованими українськими територіями перебувають під постійними ударами, паромне сполучення зупинене, потяги скасовують. Як каже Путін, “двіжуха”.
Через проблеми з електропостачанням запроваджують графіки споживання електроенергії. Світло зникло після вибухів внаслідок атаки українських дронів, а російська окупаційна влада причиною блекаута називає пошкодження електромереж і землетруси, що останніми днями почастішали на півострові.
Проблеми зі світлом тягнуть за собою і проблеми з водою. Більшість насосних станцій опинились знеструмленими. Насправді, для Криму — нічого нового. Влітку 2025 року одразу у десяти районах півострова запроваджували надзвичайний стан через проблеми з водопостачанням. Тоді російська окупаційна влада звинуватила у всьому посуху.
Така ж “посуха” утворюється й на полицях кримських супермаркетів. Зникають з продажу цукор, крупи, борошно, сіль. Низка торговельних мережах на тлі дефіциту уже запровадили обмеження на продаж товарів в одні руки. Головна проблема — логістична. Майже всі шляхи до Криму під прицілом українських дронів. Доїхати важко, а довезти довезти щось взагалі вже майже неможливо.
Всі ці проблеми у комплексі змусили окупаційну владу фактично вводити комендантську годину. У цілях економії палива громадський транспорт працюватиме лише з 5:30 ранку і до 21:00. Щоб зменшити споживання електрики торгові центри, супермаркети та гіпермаркети працюватимуть з 07:00 до 20:00. Вуличне освітлення не включатиметься.
Крім того, у Криму призупинили прийом дітей до літніх таборів. І не на кілька днів, а до першого вересня. Ось такий він... “пляжний сезон”.
Читайте також: Незаконні розкопки некрополя в Севастополі: росіяни виявили античні поховальні урни І–II століття














