Без обговорення питання Криму зустрічі Зеленського з Путіним не буде, — Никифоров

Владимир Зеленский и Владимир Путин. Коллаж: today.ua

Президент України Володимир Зеленський хотів би зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним, однак російська сторона не готова обговорювати питання Криму. А без обговорення питання окупованих територій зустріч не матиме сенсу, заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом".

"Ви ж чули позицію російського президента — що вони готові зустрічатися, але питання Криму на порядок денний цієї зустрічі виносити не готові. А навіщо тоді зустрічатися? Зустрічатися, щоб обговорити що? Яка тема зараз у відносинах Росії та України важливіша за окупацію Росією окремих територій України? Тому, дійсно, є воля президента України зустрітися особисто з президентом Росії — в будь-який час, в будь-якому місці в межах нейтральної території", — зазначив він.

Прессекретар президента додав, що переговори щодо даної зустрічі тривають, але, за великим рахунком, все залежить від Росії.

"Треба, щоб на цій зустрічі стояло питання про окупацію Росією частини території України. Тому розмова та контакти щодо цієї зустрічі на якомусь рівні дійсно підтримуються, але треба обов’язково домогтися того, щоб це найголовніше питання було винесено на порядок денний, чого РФ, звичайно, не хоче. У цьому сенсі ця зустріч залежить, за великим рахунком, від Росії — чи згодна вона говорити про те, що накоїла, і як Путін збирається це все виправляти", — вважає Никифоров.

Повна версія інтерв'ю: Нова поїздка Зеленського до США та зустріч із Путіним: "Взгляд с Банковой" із прессекретарем президента Сергієм Никифоровим

Прямий ефір