Артефакти Київської Русі та скіфського періоду поповнили фонди українських музеїв

До фондів українських музеїв передано чергову партію культурних цінностей, зокрема ножі доби Київської Русі, скіфські наконечники та старовинні монети. Про це повідомили в Київській митниці, інформує "Дім".
Як зазначається, йдеться про предмети археології та монети, вилучені митниками під час спроб незаконного вивезення з України каналами міжнародного поштового зв’язку.
Таким чином до Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" у Батурині передано:
- 17 старовинних монет XVI–XVII століть (переважно півтораки, а також драйпелькери 1624–1635 рр., соліди, акче Кримського ханства);
- 15 залізних ножів періоду Київської Русі (X–XIII століття).
А до Чернівецького обласного краєзнавчого музею:
- 144 бронзові скіфські наконечники стріл (VIII–IV століття до н.е.);
- 4 монети XVII–XIX століть (соліди, крейцер та копійка).




"Київська митниця й надалі продовжує системну роботу зі збереження культурної спадщини нашої держави та недопущення її незаконного вивезення за кордон", — йдеться у повідомленні.
Митники також додали, що передача таких предметів до державної частини музейного, бібліотечного або архівного фонду України відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Читайте також: Скільки об’єктів культурної спадщини України зруйновано через російську агресію — дані МКСК
Нагадаємо, в Одесі на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського та співробітники Інституту археології НАН України завершили археологічні розкопки.














