Археологи відновили розкопки на стародавньому некрополі в Одеській області

В Одеській області на некрополі "Кам'яної гори" поблизу селища Орлівка розпочала роботу археологічна експедиція Південноукраїнського національного педагогічного університету Ушинського, повідомив ректор Андрій Красножон, інформує "Дім".
Ректор розповів, що вже понад 20 років експедицію в Орлівці очолює професор та член-кореспондент Німецького археологічного інституту Ігор Бруяко.
"Під час війни — це перший археологічний сезон, в якому знову задіяні наші студенти-історики в межах щорічної практики та волонтери з інших факультетів", — акцентував він.

Ректор зазначив, що в археологічному сенсі це місце можна порівняти з тектонічним розломом між двома цивілізаційними плитами Сходу та Заходу, адже протягом останніх 5 тис. років тут діяла одна з найвідоміших в історії переправ, яка поєднувала Великий Євразійський степ з Балканами
"Кімерійці, скіфи, війська перського царя Дарія, загони македонського полководця Олександра Великого Зопіріона, сармати, римляни, готи (ті самі, які захопили Рим), гуни, болгари на чолі з Аспарухом... та багато інших відомих в історії народів, мали щастя/або нещастя опинитися на цій переправі в той чи інший доленосний період контактів та конфліктів", — додав Андрій Красножон.
Читайте також: Намагаються не користуватися благами цивілізації, але прогрес бере своє: як живуть українські аміші














