Айсберг зі шпилем, крижані млинці та фонтани китів: українські полярники показали зимовий вихід в океан

Українські вчені станції “Академік Вернадський” показали зимовий вихід в океан поблизу острова Галіндез в Антарктиді. Про це інформує "Дім" із посиланням на допис Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) у Facebook.
За словами науковців, в Антарктиді триває зима і в акваторії навколо острова Галіндез, де розташована станція, з’являється лід, тож виїзди на човнах стають рідшими або й припиняються взагалі.
“Але поки є можливість, українські дослідники виходять працювати в океан для відбору зразків та спостережень за тваринами”, — зазначили у НАНЦ.
Такі зимові спостереження є дуже цінними, адже дають унікальну інформацію про поведінку тварин, зокрема китів, в умовах зміни клімату, наголошують полярники.
Так, під час виходу в океан біологам пощастило зустріти горбатих китів, які пускали фонтани та округлювали спину.
“Це два поширених типи поведінки горбанів біля поверхні води”, — пояснили дослідники.
За їхніми словами, нині також можна побачити, як поверхню води вкривають крижані млинці — круглі, немов обточені шматочки льоду. Це один із етапів формування морської криги, а в разі зниження температури вони застигають в еластичну льодову кору — нілас.
У НАНЦ нагадали, що з 2018 року на станції “Академік Вернадський” впроваджена комплексна програма з вивчення китоподібних, яка передбачає кілька різних видів досліджень.
Читайте також: Біля станції "Академік Вернадський" помітили несподіваного гостя — субантарктичного пінгвіна (ВІДЕО)














