Агресію Росії розслідуватимуть у Гаазі: кого можуть покарати (ВІДЕО)

Фото: Facebook Oksana Zolotaryova

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі 11 грудня повідомив про завершення попереднього вивчення подій в Україні, пов'язаних із міжнародним збройним конфліктом на Донбасі й окупацією Криму. Суд установив, що наразі є підстави вважати, що дії, вчинені на Донбасі і в Криму, є воєнними злочинами.

Тепер Міжнародний кримінальний суд може перейти до повноцінного розслідування, щоб у подальшому притягнути до відповідальності тих, хто вчинив злочини в Криму і на Донбасі. Про це розповіла директор Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Оксана Золотарьова в ефірі програми "На самом деле: Донбасс" на телеканалі "Дом".

"До цього моменту відбувалася попередня стадія вивчення, під час якої прокурори і співробітники Міжнародного кримінального суду вивчали ті матеріали, які їм подавали органи державної влади України, громадські організації. А тепер справа йде до попереднього розслідування", — зазначила вона.

За словами Золотарьової, розслідування не буде проходити дуже швидко.

"До того ж, щоб суд і прокурор перейшов до фази безпосереднього розслідування цих злочинів, воно стосуватиметься не держави, а саме персоналій — як звичайний кримінальний процес в Україні — має бути прийнято рішення досудової палати про надання дозволу прокурора на початок такого розслідування", — додала вона.

Як повідомлялось, на території окупованого Криму, за наявною інформацією, Російська Федерація здійснює підготовку до розміщення ядерної зброї.

Читайте також: Росія відповість за всі злочини в Криму, – Кориневич (ВІДЕО)

Прямий ефір