300 тис. українців примусово отримали російські паспорти, — Резніков

Олексій Резніков. Фото: hromadske.ua

Близько 300 тис. українців примусово видали російські паспорти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Про це повідомив віцепрем’єрміністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, зазначає ТСН.ua.

Він наголосив, що фактично усі громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму.

"Близько 300 тис. українців пройшли через примусову російську паспортизацію. Я наразі говорю про окуповані Донеччину з Луганщиною. Щодо Криму — там цифри сягають 2 млн", — наголосив Резніков.

За словами міністра, влада зараз працює над проєктом закону про державну політику перехідного періоду. При цьому згадане поняття включає у себе не лише перехідне правосуддя, а й багато інших речей, зазначив очільник Мінреінтеграції.

"Зокрема й наслідки цієї примусової паспортизації мешканців окупованих територій, як Криму, так і окремих районів Донецької та Луганської областей. Люди змушені брати ті паспорти, тому що вони є заручниками, це їхній спосіб виживання там. Тому засуджувати їх за це ми точно не маємо жодного права", — заявив Олексій Резніков.

Раніше повідомлялося, що жителів ОРДЛО з паспортами РФ почали призивати до російської армії.

Читайте також: Процедуру отримання українського паспорта спростять для кримчан, – Ташева

Медіа-партнери
Прямий ефір