16 млн доз вакцини від коронавірусу отримає Україна, — Немчінов (ВІДЕО)

Фото: slovoidilo.ua

Вакцину від коронавірусу Україна отримає у межах механізму COVAX. Спочатку очікувалося, що в країну поставлять 8 млн доз препарату, але тепер це число збільшилося вдвічі — до 16 млн доз.

Відтак, влада зможе безкоштовно вакцинувати 8 млн українців — із розрахунком дві дози на одну людину. Про це в ефірі програми "На самом деле: Украина" на телеканалі "Дом" розповів міністр Кабміну Олег Немчінов.

"Вже не 8 млн, а 16 млн доз вакцини від коронавірусу (отримає Україна, — ред.). 8 млн — це кількість доз, які потрібно два рази вколоти для 4 млн громадян. Відповідно, 16 млн доз — для 8 млн громадян. Це те, що в межах механізму COVAX", — зазначив він.

Насамперед вакцинуватись зможуть люди з групи ризику — медики, люди похилого віку та ті, у кого є супутні захворювання.

"Далі, коли ми перейдемо до планових закупівель вакцини, які вже сертифіковані в США, Канаді та ЄС, ми зможемо дати можливість людям, які не входять до пріоритетних списків, вакцинуватися самостійно", — додав Немчінов.

Нагадаємо, раніше МОЗ затвердило план імунізації населення від COVID-19. Вона відбудеться в чотири етапи і має охопити половину населення України за рік.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 стане перевіркою для Степанова, — президент

Прямий ефір