Збірна України зі стрибків у воду назвала склад на Олімпіаду-2024 — один із найчисельніших

Збірна України зі стрибків у воду. Фото: uadiving.org

Збірна України зі стрибків у воду визначилася зі складом на Олімпійські ігри-2024. Національна команда стала однією з найчисельніших у складі української олімпійської делегації. Перед Іграми українські стрибуни у воду кваліфікувалися до семи олімпійських дисциплін. Детальніше про це розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Склад України на Олімпіаду-2024 зі стрибків у воду:

 • 3-метровий трамплін, чоловіки: Олег Колодій, Данило Коновалов;
 • 3-метровий трамплін, жінки: Вікторія Кесарь, Анна Письменська;
 • 10-метрова вишка, чоловіки: Олексій Середа, Кірілл Болюх (запасний — Марк Гриценко);
 • 10-метрова вишка, жінки: Софія Лискун, Ксенія Байло.

"Це найсильніший склад наразі. Майже всі були на чемпіонаті світу в Досі, де і завоювали ліцензії. Вони були в п'ятірці кращих у світі. Тому, звісно, ми вибрали найкращих", — прокоментував головний тренер збірної Ілля Целютін.

Україна, разом з представниками Китаю та Великої Британії увійшла до топ-3 країн, які мають максимальне представництво у синхронних видах програми.

Найдосвідченіша стрибунка збірної — Анна Письменська. Це буде її третя Олімпіада (виступала у 2008, 2012 та 2021 роках). Для неї Париж — мрія дитинства і місто, в якому їй освідчився її коханий. 

Наймолодшому учаснику і дебютанту команди Марку Гриценку 14 років.

"Олімпійські ігри — це великий досвід і це буде дуже складно для мене, бо я наймолодший. Буду старатися показати все, що вмію", — каже Гриценко.

Олексій Середа братиме участь в Олімпіаді вдруге. На Іграх-2020 у Токіо у змаганні зі стрибків у воду з 10-метрової вишки 15-річний Олексій посів шосте місце, а в синхронних стрибках з 10-метрової вишки — теж шосте разом із Олегом Сербіним.

"Я вже побував на Олімпіаді. Я знаю, як там і знаю, які в мене будуть емоції. Звісно, буду хвилюватися. Я хвилююся і на чемпіонатах України. Постараюся зробити все, що можу", — каже Середа.

Для Кірілла Болюха Ігри-2024 стануть першими в кар'єрі. Хлопець потрапив до основного складу національної збірної України у 2022 році. Почав виступати з Олексієм Середою в синхронних стрибках з вишки. Парі вдалося посісти четверте місце на чемпіонаті світу та стати срібними призерами чемпіонату Європи.

"Це моя перша Олімпіада. Скоріше за все, ми будемо стрибати разом із Олексієм Середою. Зараз у мене зараз хвилювань немає, але сподіваюсь, що вони будуть. Буду з ними боротися", — каже Болюх.

Розклад змагань зі стрибків у воду на Олімпіаді-2024:

 • 27 липня — 3-метровий трамплін (жіночий синхрон)
 • 29 липня — 10-метрова вишка (чоловічий синхрон)
 • 31 липня — 10-метрова вишка (жіночий синхрон)
 • 2 серпня — 3-метровий трамплін (чоловічий синхрон)
 • 5-6 серпня — 10-метрова вишка (жінки)
 • 6-7 серпня — 3-метровий трамплін (чоловіки)
 • 7-9 серпня — 3-метровий трамплін (жінки)
 • 9-10 серпня — 10-метрова вишка (чоловіки)

Більше новин спорту:

Прямий ефір